Aθλητικά Nέα«Διπλό» με ανατροπή για Λέστερ (vid)

«Διπλό» με ανατροπή για Λέστερ (vid)

Με ανατροπή στο δεύτερο ημίχρονο, η Λέστερ πέρασε νικηφόρα (2-1) από το «σπίτι» της Μπράιτον, με την τελευταία να μην γεύεται τη χαρά της νίκης για 5η διαδοχική αγωνιστική (μετρά 2 ισοπαλίες και 3 ήττες) και να παραμένει μία ανάσα από την επικίνδυνη ζώνη του υποβιβασμού.

Στον αντίποδα, οι φιλοξενούμενοι, που βρέθηκαν νωρίς πίσω στο σκορ (10΄ Λαλάνα), ανέβασαν στροφές στην επανάληψη και με σκόρερ τους Ιχεανάτσο (62΄), Αμαρτέι (88΄) πήραν το πολύτιμο «τρίποντο», επιστρέφοντας στις νίκες και «σκαρφαλώνοντας» στη δεύτερη θέση της κατάταξης.

Συνοπτικά τα αποτελέσματα ης 27ης αγωνιστικής στην Premier League και η βαθμολογία έχουν ως εξής:
Μπέρνλι-Άρσεναλ 1-1