Aθλητικά NέαΔεν τους… βλέπει η Κολωνία! (videos)

Δεν τους… βλέπει η Κολωνία! (videos)

Στη Γερμανία «θαύματα» δεν κάνει μόνο η Λειψία, αλλά και η Κολωνία. Η ομάδα του Πίτερ Στέγκερ συνέχισε την τρομερή της πορεία τη φετινή σεζόν, κερδίζοντας αυτή τη φορά μέσα στην έδρα της Γκλάντμπαχ (1-2).

Η Γκλάντμπαχ είχε τρομερή απόδοση στο πρώτο ημίχρονο, έχανε τη μία ευκαιρία μετά την άλλη αλλά τουλάχιστον κατάφερε να πάει στα αποδυτήρια μπροστά στο σκορ. Σκόρερ ήταν ο Στιντλ στο 32ο λεπτό.

Ωστόσο, η Κολωνία έδειξε στην επανάληψη πως η φετινή της πορεία μόνο τυχαία δεν είναι τη φετινή σεζόν! Ο Μοντέστε στο 59’ έφερε το σκορ στα ίσα, για να έρθει στο 1ο λεπτό των καθυστερήσεων ο Ρίσε με μια φωτοβολίδα να κάνει την ανατροπή και να δώσει το τρίποντο στην ομάδα του.

Η… κατρακύλα της Βόλφσμπουργκ συνεχίζεται! Οι «λύκοι» ηττήθηκαν εντός έδρας με 1-0 από τη Σάλκε και βρίσκονται μια… ανάσα από τη ζώνη του υποβιβασμού. Το γκολ που έδωσε τη νίκη στους «βασιλικούς μπλε» πέτυχε ο Γκορέτσκα στο 82’.

Διαφήμιση του ποδοσφαίρου στο Μάιντς-Φράιμπουργκ, με τους γηπεδούχους να επικρατούν 4-2. Ο Μπένγκερτ άνοιξε το σκορ στο 15′ και πέντε λεπτά ο Μαγί έδωσε προβάδισμα δύο τερμάτων στους γηπεδούχους.

Ο Γκρίφο μείωσε το σκορ στο 67′, αλλά ένα τέταρτο μετά ο Μπελ έκανε το 3-1. Ο Πέτερσεν στο 85’ έβαλε ξανά τη Φράιμπουργκ στο ματς αλλά ο Ονισίβο στο 95’ διαμόρφωσε το τελικό σκορ.