Aθλητικά NέαΔεν την θέλει τη Βαλένθια!

Δεν την θέλει τη Βαλένθια!

Δεν φτάνει η κακή της αγωνιστική εικόνα είναι και άτυχη. Η Βαλένθια για άλλη μια αγωνιστική δεν μπόρεσε να πανηγυρίσει τη νίκη αν και ήταν τόσο κοντά σε αυτή.

Σήμερα ήρθε ισόπαλη 3-3 με την Οσασούνα, δεχόμενη το τέρμα της ισοφάρισης στο δεύτερο λεπτό των καθυστερήσεων από τον Κλερκ. Σαν να μην έφτανε αυτό, οι νυχτεριδες είχαν χάσει την ευκαιρία να καθαρίσουν το ματς στο 86ο λεπτό, καθώς ο Παρέχο αστόχησε στο πέναλτι που εκτέλεσε.

Η Βαλένθια άνοιξε νωρίς το σκορ, μολις το 2ο λεπτό με τον Ελ Χαντάντι αλλά στο 7’ ο Ριέρα ισοφάρισε. Στη λήξη του πρώτου 45λεπτου ο Ριέρα με αυτογκόλ έδωσε το προβάδισμα στην Βαλένθια. Ο Τόρες στο 62 έκανε το 2-2 και ο Μοντόγια στο 73 έκανε το 3-2 για τους φιλοξενούμενους που στο τέλος δεν πανηγύρισαν την νίκη.