Aθλητικά NέαΔεν «μάσησε» η Γουέστ Χαμ, πάρτι του Ντεουλοφέου! (video)

Δεν «μάσησε» η Γουέστ Χαμ, πάρτι του Ντεουλοφέου! (video)

Σαν πραγματικό λονδρέζικο ντέρμπι (κι ας μην υπάρχει ιδιαίτερη αντιπαλότητα με την αδύναμη αντίπαλό της) αντιμετώπισε το παιχνίδι με τη Φούλαμ η Γουέστ Χαμ.

Παρόλο που έμειναν από νωρίς πίσω στο σκορ με γκολ του Μπάμπελ (3’), τα «σφυριά» έφεραν τούμπα την κατάσταση πριν το ημίχρονο.

Πρώτα με άψογο τελείωμα του Τσιτσαρίτο (29’) και μετά με τον Ντιοπ να τους στέλνει με προβάδισμα στ’ αποδυτήρια (40’).

Αφού προστάτευσαν λοιπόν το υπέρ τους σκορ, ήρθε ο Αντόνιο στις καθυστερήσεις να σφραγίσει τη νίκη (3-1) που τους κρατάει αρκετά μακριά από τα μπλεξίματα.

Την ίδια ώρα ο Ντεουλοφέου έστηνε το δικό του πάρτι στην Ουαλία! Με τον Καταλανό να «πυροβολεί» και να κάνει χατ-τρικ, η Γουότφορντ σάρωσε 5-1 την Κάρντιφ.

Ο πρώην άσος της Μπαρτσελόνα καθάρισε μόνος του το ματς (πετυχαίνοντας τα τρία πρώτα γκολ) και έδωσε έπειτα τη σκυτάλη στον Ντίνι, που έδωσε ακόμα μεγαλύτερες διαστάσεις στο εντυπωσιακό διπλό της ομάδας του Χάβι Γκράθια.