Aθλητικά NέαΔεν μπορεί να… πιάσει κανείς την Βόλφσμπουργκ

Δεν μπορεί να… πιάσει κανείς την Βόλφσμπουργκ

Συνεχίζει το βιολί της η Βόλφσμπουργκ αυτή τη φορά νικώντας και την Μπίλεφελντ με 3-0. Έτσι διεύρυνε το αήττητο στα 8 παιχνίδια, ενώ οι γηπεδούχοι από την άλλη έμειναν για 4 σερί ματς χωρίς νίκη.

Στο 29ο λεπτό ο Γιάνικ Γκέρχαρντ βρήκε τον Ρενάτο Στέφεν με μια όμορφη πάσα και εκείνος μέσα από την περιοχή με απευθείας σουτ άνοιξε το σκορ για την Βόλφσμπουργκ. Σκορ το οποίο έμεινε μέχρι το τέλος του πρώτου ημιχρόνου, με τις φιλοξενούμενους να πιέζουν αρκετά και να δημιουργούν συνεχώς ευκαιρίες για γκολ.

Στο 48ο λεπτό ο Ρενάτο Στέφεν χτύπησε ξανά και διπλασίασε τα τέρματα για την ομάδα του, κάνοντας το 2-0. Στο 55’ ο Άρνολντ σκόραρε το τρίτο γκολ, διαμορφώνοντας το τελικό 3-0 και διατηρώντας μόνη τρίτη την Βόλφσμπουργκ στη βαθμολογία.