Aθλητικά NέαΜπαρτσελόνα - Βιγιαρεάλ: Ο Μέσι άνοιξε λογαριασμό για 17η σερί σεζόν

Μπαρτσελόνα – Βιγιαρεάλ: Ο Μέσι άνοιξε λογαριασμό για 17η σερί σεζόν

Η ώρα του Λιονέλ Μέσι έφτασε στο 34ο λεπτό του ματς κόντρα στη Βιγιαρεάλ, με τον Αργεντίνο να κάνει το 3-0 από την άσπρη βούλα και να ανοίγει λογαριασμό στη σεζόν με τη Μπαρτσελόνα.

Η πιο ιδιαίτερη χρονιά του Λιονέλ Μέσι με τα Μπλαουγκράνα ξεκινά με γκολ από την επίσημη πρεμιέρα. Κόντρα στη Βιγιαρεάλ, ο Αργεντίνος αστέρας χρειάστηκε 34 λεπτά για να πετύχει το πρώτο του τέρμα στη φετινή σεζόν με τη Μπαρτσελόνα, έχοντας βρει ιδανικές συνθήκες από τον Άνσου Φάτι, ο οποίος σκόραρε δύο γκολ και κέρδισε το πέναλτι που «έφτιαξε» το 3-0.

Ο Μέσι ανέλαβε εύστοχα κι έτσι σκόραρε για 17η συνεχόμενη σεζόν από την έναρξη της «χρυσής» καριέρας του.