Aθλητικά NέαΑπό ανατροπή σε ανατροπή η Λάτσιo

Από ανατροπή σε ανατροπή η Λάτσιo

Από ανατροπή σε ανατροπή η Λάτσιο, που κέρδισε με 2-1 την Τορίνο κι ελπίζει ακόμη στον τίτλο. Μπροστά στο σκορ βρέθηκε η «Γκρανάτα», όπως και η Φιορεντίνα την περασμένη αγνωστική κόντρα στη Λάτσιο.

Στο 4ο μόλις λεπτό, η Τορίνο κέρδισε πέναλτι σε χέρι του Ιμόμπιλε και ο Μπελότι έγραψε το 1-0 από τα 11 μέτρα. Στο 23ο λεπτό ο Σάβιτς έδωσε όμορφα στον Καϊσέδο, που έκανε το σουτ αλλά αστόχησε για λίγο, ενώ στο 37’ μετά από λάθος του Ρινκόν, ο Ιμόμπιλε δεν μπόρεσε να σκοράρει με διαδοχικά σουτ.

Στο 45+21’ ακυρώθηκε το γκολ του Ατσέρμπι και στο 48’ ο Αλμπέρτο βρήκε αριστερά τον Ιμόμπιλε που με διαγώνιο πλασέ έκανε το 1-1. Στο 72’ ο Σιρίγκου έσωσε με τα πόδια μετά από σουτ του Σάβιτς αλλά στο ίδιο λεπτό, ο Παρόλο με σουτ έξω από την περιοχή που κόντραρε και στον Μπρέμερ, έκανε το 2-1. Στο 82ο λεπτό ο Σιρίγκου έσωσε μετά από σουτ του Κορέα.

ΤΟΡΙΝΟ: Σιρίγκου, Ντε Σιλβέστρι (59’ Ανσάλντι), Ενκουλού, Λιάνκο, Άινα (70’ Εντέρα), Μπρέμερ (80’ Μίλικο), Μεϊτέ, Ρινκόν, Λούκιτς (80’ Ντζιντζί), Βέρντι (59’ Μπερενγκέρ), Μπελότι

ΛΑΤΣΙΟ: Στρακόσια, Ατσέρμπι, Ράντου, Αλμπέρτο, Πάτρικ (90’ Άντερσον), Λατσάρι (90’ Μπάστος), Καϊσέδο (59’ Κορέα), Σάβιτς, Γιόνι (59’ Λουκάκου), Παρόλο, Ιμόμπιλε