Aθλητικά Nέα«Απέδρασε» από την Ανζέ η Σεντ Ετιέν

«Απέδρασε» από την Ανζέ η Σεντ Ετιέν

Σημαντική νίκη για την προσπάθεια που κάνει για την παραμονή στη Ligue 1 πήρε η Σεντ Ετιέν, που με τον Παπέ Σισέ να αγωνίζεται και στα 90 λεπτά του αγώνα, επιβλήθηκε 1-0 της Ανζέ εκτός έδρας.

Το γκολ που έκρινε την συνάντηση σημειώθηκε από τον Καζρί στο 52ο λεπτό, με τον Τυνήσιο να σκοράρει με εντυπωσιακό σουτ από το ύψος της μεγάλης περιοχής.

Αυτή ήταν η πρώτη νίκη των «στεφανουά» μετά από τρεις αγωνιστικές, με την ομάδα του Κλοντ Πιελ να απέχει πλέον οκτώ βαθμούς από την τελευταία τριάδα. Η δε Ανζέ, παραμένει 9η, στο -3 από τις θέσεις που οδηγούν στην Ευρώπη.