Aθλητικά NέαΑντεξε στην Γένοβα η Σασουόλο

Αντεξε στην Γένοβα η Σασουόλο

Η Σαμπντόρια κράτησε την εστία της ανέπαφη για τρίτη φορά στα τελευταία τέσσερα ματς, όμως δεν κατάφερε να λυγίσει την Σασσουόλο και να κρατηθεί κολλητά στην πρώτη 4άδα.

Εκανε τη δουλειά στην άμυνα η ομάδα του Μάρκο Τζανπάολο, όμως δεν μπόρεσε να κάμψει την αντίσταση των Neroverdi, που είχαν δοκάρι στο πρώτο μέρος με τον Ντομένικο Μπεράρντι. Οι γηπεδούχοι είχαν την καλύτερη στιγμή με τον πρώην άσο της Σασουόλο, Γκρεγκουάρ Ντεφρέλ, όμως το 0-0 παρέμεινε για το ημίχρονο, όπως και στην επανάληψη, η οποία άργησε να ξεκινήσει εξαιτίας προβλημάτων στο VAR. Λίγα πράγματα είχαμε στο δεύτερο μέρος πέρα από ένα σουτ του Μπεράρντι, ενώ ο Ραμίρες της Σαμπντόρια τραυματίστηκε και αποχώρησε.