Aθλητικά NέαΆντεξε με παίκτη λιγότερο για 80 λεπτά η «Ευρωπαία» Μπέτις

Άντεξε με παίκτη λιγότερο για 80 λεπτά η «Ευρωπαία» Μπέτις

Μπέτις και Αθλέτικ Μπιλμπάο ήρθαν ισόπαλες με σκορ 0-0 στο «Μπενίτο Βιγιαμαρίν» για την 31η αγωνιστική της La Liga.

Oι γηπεδούχοι αγωνίζονταν από το 11ο λεπτό με παίκτη λιγότερο εξαιτίας της αποβολής με απευθείας κόκκινη κάρτα του Ναμπίλ Φεκίρ, ωστόσο άντεξαν και κατάφεραν να πάρουν έναν βαθμό που ίσως αποδειχθεί πολύτιμος στην προσπάθειά τους να εξασφαλίσουν ευρωπαϊκό εισιτήριο. Η Μπιλμπάο έχασε την ευκαιρία να πάρει τη νίκη στο φινάλε, αφού η προσπάθεια του Βιγιαλίμπρε στο πρώτο λεπτό των καθυστερήσεων βρήκε το δοκάρι.

Οι Ανδαλουσιάνοι παραμένουν στην 5η θέση της βαθμολογίας με 49 βαθμούς, ενώ οι Βάσκοι βρίσκονται στην 10η με 38 βαθμούς.