Aθλητικά NέαΆνετοι Μπακς και χωρίς Γιάννη (αποτελέσματα / vid)

Άνετοι Μπακς και χωρίς Γιάννη (αποτελέσματα / vid)

Δεν αντιμετώπισαν πρόβλημα κόντρα στους Χοκς οι Μπακς, που πέρασαν με σκορ 112-86 από την Ατλάντα. Η απουσία του Γιάννη Αντετοκούνμπο δεν επηρέασε τα «ελάφια», που έδειξαν τη δύναμή τους με εντυπωσιακό τρόπο.

Ο Θανάσης Αντετοκούνμπο συμπλήρωσε έξι λεπτά παιχνιδιού, με 4 πόντους, 1 ριμπάουντ, 2 ασίστ και 1 κλέψιμο, ενώ πρώτος σκόρερ για τους Μπακς ήταν ο Μίντλετον με 23 πόντους, 8 ριμπάουντ και 7 ασίστ.

Για τους Χοκς, που είδαν τον Γιαγκ να αποχωρεί μετά από 15 λεπτά παιχνιδιού λόγω τραυματισμού, ξεχώρισε ο Κραμπ με 20 πόντους.

Τα δωδεκάλεπτα: 19-32, 40-63, 63-84, 86-112.

ην παράσταση χρειάστηκαν οι Θάντερ για να κάμψουν τις ισχυρές αντιστάσεις των Χόρντες με 104-102. Στην εκπνοή της κανονικής διάρκειας η Σάρλοτ ισοφάρισε σε 94-94 και έστειλε το παιχνίδι στον έξτρα χρόνο, όπου είχαν και την ευκαιρία να πάρουν τη νίκη, όμως η Οκλαχόμα εκμεταλλεύτηκε χαμένες βολές της αντιπάλου στο φινάλε και κράτησε τη νίκη.

Κορυφαίος για τους Θάντερ ήταν ο Αλεξάντερ με 27 πόντους, ενώ για τους Χόρνετς ξεχώρισε ο Ροζιέρ με 26.

Τα δωδεκάλεπτα: 18-26, 43-53, 65-72, 94-94, 102-104 (Π.).

Καρδιοχτύπησαν οι Μάτζικ αλλά λύγισαν τελικά τους Σίξερς με 98-97, σταματώντας την αντεπίθεση των φιλοξενούμενων στο φινάλε. Το Ορλάντο πήρε τη σημαντική νίκη έχοντας κορυφαίο τον Φουρνιέ με 20 πόντους, ενώ για τους Σίξερς Χάρις και Εμπίντ είχαν από 24.

Τα δωδεκάλεπτα: 19-21, 46-47, 71-68, 98-97.

Πολύ σκληροί για να πεθάνουν φάνηκαν οι Χιτ κόντρα στους Πέισερς, των οποίων επικράτησαν 113-112 με πρωταγωνιστή τον Ντράγκιτς. Ο Σλοβένος πέτυχε το νικητήριο καλάθι στα 6,8’’ πριν το φινάλε και έδωσε την τέταρτη συνεχόμενη νίκη στο Μαϊάμι. Πρώτος σκόρερ ήταν ο Μπάτλερ με 20 πόντους, ενώ για τους ηττημένους ο Χολιντέι με 17.

Τα δωδεκάλεπτα: 25-27, 58-55, 84-82, 113-112.

Την ανοδική τους πορεία συνεχίζουν οι Ουόριορς που νίκησαν 105-96 τους πεσμένους Σανς, για το τέταρτο διαδοχικό θετικό αποτέλεσμα. Κορυφαίος ήταν ο Ράσελ με 31 πόντους, 5 ριμπάουντ και έξι ασίστ, ενώ για τους Σανς ξεχώρισε ο Μπούκερ με 34 πόντους.

Τα δωδεκάλεπτα: 25-29, 43-51, 66-78, 105-96