Aθλητικά NέαΑνατροπή με σούπερ τριπλέτα για την Παρί

Ανατροπή με σούπερ τριπλέτα για την Παρί

H Παρί τα βρήκε σκούρα κόντρα στη Μονπελιέ, ωστόσο με αντεπίθεση διαρκείας στο τελευταίο 20λεπτο έκαναν την ανατροπή και επικράτησαν 3-1 εκτός έδρας.

Χωρίς να πείσει η Παρί επικράτησε 3-1 εκτός έδρας της Μονπελιέ κι έφτασε τις 13 φετινές νίκες σε 16 αγώνες (έχει ένα λιγότερο). Οι Παριζιάνοι βρέθηκαν στο +8 από τη Μαρσέιγ, αν και για να φτάσουν στο τρίποντο τα βρήκαν δύσκολα και χρειάστηκε η ποιότητα της τριπλέτας (Νεϊμάρ, Μπαπέ, Ικάρντι). Οι γηπεδούχοι προηγήθηκαν στο 41′ έπειτα από αυτογκόλ του Παρέδες και μέχρι την αποβολή του Μέντες στο 72′ στεκόντουσαν εξαιρετικά. Ωστόσο, η Παρί αντέδρασε, εκμεταλλεύθηκε το αριθμητικό πλεονέκτημα κι έκανε μια μεγάλη ανατροπή! Στο 74′ ο Νεϊμάρ έφερε το ματς στα ίσα, ενώ δυο λεπτά αργότερα ο Μπαπέ έδωσε προβάδισμα στην ομάδα του. Ο Ικάρντι στις καθυστερήσεις διαμόρφωσε το 3-1!