Aθλητικά NέαΆλλη κλάση η Σεβίλλη!

Άλλη κλάση η Σεβίλλη!

Για ένα ημίχρονο δυσκολεύτηκε απέναντι στην Χετάφε η Σεβίλλη.

Αν και είχαν κατοχή μπάλας, πρωτοβουλίες των κινήσεων και μια σημαντική ευκαιρία με τον Νολίτο με την συμπλήρωση μισής ώρας αγώνα, οι Ανδαλουσιανοί δεν μπόρεσαν να σπάσουν την καλά οργανωμένη άμυνα των αντιπάλων τους και η… γκέλα έμοιαζε να βρίσκεται προ των πυλών.

Ό,τι και να είπε ο Λοπετέγκι στα αποδυτήρια, σίγουρα έπιασε ο τόπο, καθώς οι παίκτες του επανήλθαν στον αγωνιστικό χώρο αποφασισμένοι να μην αφήσουν πολύτιμους βαθμούς στην φετινή μάχη του πρωταθλήματος.

Πάντως χρειάστηκε να φτάσει το ματς στο 69ο λεπτό για να κατορθώσουν οι γηπεδούχοι να ανοίξουν το σκορ με πλασέ του Τσιτσαρίτο, ενώ εννιά λεπτά αργότερα ο Οκάμπος διαμόρφωσε το τελικό 2-0, με το οποίο η Σεβίλλη ανέβηκε στην 5η θέση, προσπερνώντας την Ρεάλ Μαδρίτης

Το πρόγραμμα της 10ης αγωνιστικής

Παρασκευή, 25/10

Βιγιαρεάλ-Αλαβές 4-1 (13’, 65’ Εκαμπί, 84’ Μορένο, 90’+1’ Οντιβέρος – 50’ Λούκας)