Aθλητικά NέαΆγιαξ… πέντε αστέρων!

Άγιαξ… πέντε αστέρων!

Ασταμάτητος είναι ο Άγιαξ, που συνεχίζει το νικηφόρο σερί του με νίκη 5-1 επί της Τσβόλε στην έβδομη αγωνιστική της Eredivisie και πάει φουριόζος στο ευρωπαϊκό ματς κόντρα στη Σταντάρ Λιέγης.

Ο αντίπαλος του Παναθηναϊκού στους ομίλους του Europa League πέτυχε μια ακόμα ευρεία νίκη και μάλιστα με ανατροπή, αφού στο πέμπτο λεπτό του ματς βρέθηκε πίσω στο σκορ με το γκολ του Μπράμα.

Η απάντησή του ήταν άμεση και καταιγιστική. Μέχρι το 38’ ο Σάντσεζ έδωσε τα ηνία στον Αίαντα, ενώ μέσα σε τέσσερα λεπτά Ντόλμπεργκ (55’) και γκολάρα του Τραορέ (59’) έκαναν το 4-1. Το τελικό σκορ διαμόρφωσε το δεύτερο προσωπικό γκολ του Ντόλμπεργκ στο 64’.