Aθλητικά NέαΆφησε… ξερή τη Μίλαν η Λάτσιο στο 94’

Άφησε… ξερή τη Μίλαν η Λάτσιο στο 94’

Της πήρε την μπουκιά απ’ το στόμα! Η Μίλαν έφτασε μια ανάσα από διπλό στην έδρα της Λάτσιο, αλλά οι γηπεδούχοι ισοφάρισαν στο τέταρτο λεπτό των καθυστερήσεων με τον Κορέα, «έκλεψαν» τη χαρά από τα χείλη των «ροσονέρι» και παρέμεινε στο +1 από την ομάδα του Γκατούζο και στην τέταρτη θέση.

Το σκορ είχε ανοίξει με αρκετά τυχερό τρόπο ο Κεσί στο 78ο λεπτό, όταν έπιασε δυνατό σουτ μετά το γύρισμα του Καλάμπρια και στη συνέχεια μετά από κόντρες αιφνιδίασε τον Στρακόσια. Ανώτεροι στο πρώτο μέρος και συνολικά οι «λατσιάλι», που, ωστόσο, στάθηκαν τυχεροί στο πρώτο μέρος με το δοκάρι του Τσαλχάνογλου στο 16ο λεπτό.

Ανώτεροι στο πρώτο μέρος και συνολικά οι «λατσιάλι», που, ωστόσο, στάθηκαν τυχεροί στο πρώτο μέρος με το δοκάρι του Τσαλχάνογλου στο 16ο λεπτό. Στο δεύτερο πίεσαν αρκετά, είδαν τον Ντοναρούμα να βρίσκεται σε καλή βραδιά, όπως αποδείχθηκε και στην επέμβαση του 58′ στο πλασέ του Ιμόμπιλε, αλλά στο φινάλε γεύτηκαν γλυκιά γεύση με το γκολ του Κορέα.

Το πρόγραμμα της 13ης αγωνιστικής:

Σάββατο 24 Νοεμβρίου
Ουντινέζε-Ρόμα 1-0 (54’ Ντε Πολ)
Γιουβέντους-Σπαλ 2-0 (29′ Ρονάλντο, 60′ Μάντζουκιτς)
Ίντερ-Φροζινόνε 3-0 (10′, 82′ Μπαλντέ, 57′ Μαρτίνες)

Κυριακή 25 Νοεμβρίου
Πάρμα-Σασουόλο 2-1 (6΄Ζερβίνιο, 25’ Μπρούνο Άλβες – 36’ πεν. Μπαμπακάρ)
Μπολόνια-Φιορεντίνα 0-0
Έμπολι-Αταλάντα 3-2 (42’ Λα Γκουμίνα, 77’ αυτ. Μασιέλο, 90+2 Σιλβέστρε – 33’ Φρόιλε, 40’ Χάτεμπερ)
Νάπολι-Κιέβο 0-0
Λάτσιο-Μίλαν 1-1 (90+4′ Κορέα-78′ Κεσί)
Τζέονα-Σαμπντόρια (21:30)