Aθλητικά NέαΑέρας η Σαμπντόρια, παρέσυρε την Πεσκάρα

Αέρας η Σαμπντόρια, παρέσυρε την Πεσκάρα

Για πλάκα στην επόμενη φάση του Coppa Italia η Σαμπντόρια! Οι Γενοβέζοι χωρίς να αγχωθούν στο παραμικρό και παίζοντας κυρίως με σοβαρότητα, επικράτησαν της Πεσκάρα με 4-1 και ετοιμάζονται για τη Φιορεντίνα.

Μόλις στο 2’ ο Κοβνάτσκι άνοιξε το σκορ για τους γηπεδούχους ενώ στο 9’ ο Γκαστόν Ραμίρες έδιωξε για τα καλά το άγχος, καθώς δικό του τέρμα διαμόρφωσε το 2-0. Την πρόκριση των γηπεδούχων υπέγραψε ο Καπράρι που στο 31’ έκανε το 3-0.

Στα πρώτα λεπτά του δευτέρου ημιχρόνου, ο Μπενάλι μείωσε για την Πεσκάρα σε 3-1 δίνοντας μια μικρή ελπίδα για την ομάδα της Serie B, ωστόσο ο Κοβνάτσκι, πέτυχε το δεύτερο προσωπικό του τέρμα κάνοντας το τελικό 4-1 στο 74′.