Στην ΕΝΑΔ το κύπελλο Νεανίδων

Η Ύδρα Ασφαλιστική ΕΝΑΔ κατέκτησε το Κύπελλο ΟΠΑΠ Γυναικών Κ18, μετά την επικράτηση της στον τελικό του ΑΠΟΠ Πάφου με 52-26, σε παιχνίδι που πραγματοποιήθηκε στην κλειστή αίθουσα «Νίκος Σολομωνίδης» στην Λεμεσό. Η ΕΝΑΔ μπήκε ελαφρώς πιο δυνατά στο παιχνίδι και πήρε προβάδισμα με 12-7 στην πρώτη περίοδο, ενώ κατάφερε να αυξήσει την διαφορά στο σκορ στους δέκα πόντους στο ημίχρονο (28-18).

Κατά την Γ’ περίοδο το συγκρότημα του Τάκη Μιραλλάη δεν επέτρεψε στον ΑΠΟΠ να σκοράρει, με αποτέλεσμα το σκορ να οδηγηθεί στο 45-18. Με την ολοκλήρωση της αναμέτρησης, η ΕΝΑΔ πήρε την νίκη με τελικό σκορ 52-26. Κορυφαίες του αγώνα ήταν η Έλενα Πηλακούτα με 19 πόντους και η Στέφανη Γεωργίου με 11 πόντους.

Τα δεκάλεπτα: 7-12, 18-28, 18-45, 26-52.

ΑΠΟΠ (Πάνος Πολεμίτης): Μ. Παναγιωτίδη, Παπαλουκά, Βασιλείου, Χαραλαμπίδου 2, Ε. Παναγιωτίδη 3 (1), Μακρή 4, Ευσταθίου 5 (1), Θεοχάρους, Παπαλλά 1, Θεμιστοκλέους 9, Παπαδοπούλου 2, Παμπόρη 2.

Ύδρα Ασφαλιστική ΕΝΑΔ (Τάκης Μιραλλάης): Ελχάτζ, Πηλακούτα 19, Πασχαλίδου, Κ. Καραμπατάκη 2, Η. Καραμπατάκη, Καλιάνου 5, Τέυλορ 9 (1), Σάββα, Αλωνεύτη, Κονομή 6 (2), Γεωργίου 11 (1), Ζίττη.