Πρωταθλητής ο Απόλλων

Ο Απόλλων Λεμεσού κατέκτησε το καλαθοσφαιρικό πρωτάθλημα ΟΠΑΠ τροχοκαθίσματος, μετά τη δεύτερή του διαδοχική νίκη απέναντι στην Nicosia Team Rollers (37-33), την οποία σημείωσε στην έδρα του έπειτα από ένα συναρπαστικό παιχνίδι.

Οι γηπεδούχοι ξεκίνησαν ελαφρώς καλύτερα το παιχνίδι και μέχρι την ολοκλήρωση του ημιχρόνου ήταν μπροστά στο σκορ με δύο πόντους. Οι φιλοξενούμενοι κατάφεραν μέχρι την ολοκλήρωση του τρίτου δεκαλέπτου να προηγηθούν, ωστόσο ο Απόλλων ήταν πιο συγκεντρωμένος στην 4η περίοδο, καταφέρνοντας μέχρι το φινάλε του αγώνα να πάρει τη νίκη. Κορυφαίος του αγώνα ήταν ο Σάββας Λαζάρου όπου πέτυχε 22 πόντους.

Τα δεκάλεπτα: 12-8, 16-14, 21-22, 37-33.