Αναλλοίωτη παρέμεινε η κατάσταση στην κορυφή των δύο ομίλων στο Πρωτάθλημα ΟΠΑΠ Γυναικών Κ14 με τους πρωτοπόρους να συνεχίζουν με νίκες στην 3η αγωνιστική.
Ά όμιλος
ΑΕΛ, Ανόρθωση, Ζήνωνας και Άτλαντας που φιγουράρουν στις πρώτες τέσσερις θέσεις της βαθμολογίας (σ.σ. οι τρεις πρώτες είναι αήττητες) κέρδισαν τους αγώνες τους στο πλαίσιο της 3ης αγωνιστικής. Ο Phoenix MJ Basket Plus έκανε σεφτέ στις νίκες κερδίζοντας με έναν πόντο τον Απόλλωνα που παραμένει χωρίς νίκη.
Αναλυτικά τα αποτελέσματα της 3ης αγωνιστικής:
Ζήνωνας Καλαθόσφαιρα – Α.Ο. Αραδίπου 52-42
Απόλλων Λεμεσού – Phoenix MJ Basket Plus 38 – 39
ΑΠΟΠ Πάφου – ΑΕΛ Λεμεσού 24 – 76
Ανόρθωση Αμμοχώστου Αναγέννηση Γερμασόγειας 64 – 45
Άτλαντας – Πετρολίνα ΑΕΚ 73 – 15
Επόμενη αγωνιστική (19/10):
Αναγέννηση Γερμασόγειας – Απόλλων Λεμεσού 09:30
Πετρολίνα ΑΕΚ – ΑΠΟΠ Πάφου 10:00
Phoenix MJ Basket Plus – Άτλαντας 12:00
Ζήνωνας Καλαθόσφαιρα – Ανόρθωση Αμμοχώστου 13:00
Α.Ο. Αραδίπου – ΑΕΛ Λεμεσού 14:00
Πρωτάθλημα ΟΠΑΠ Γυναικών Κ14 – Α’ ΦΑΣΗ – Α’ ΟΜΙΛΟΣ
Θ. | Ομάδα | Α. | Ν. | Η. | M. | Υ. | Κ. | Π. | Β. |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | ΑΕΛ Λεμεσού | 3 | 3 | 0 | 0 | 218 | 69 | 0 | 6 |
2 | Ανόρθωση Αμμοχώστου | 3 | 3 | 0 | 0 | 194 | 117 | 0 | 6 |
3 | Ζήνωνας Καλαθόσφαιρα | 3 | 3 | 0 | 0 | 157 | 85 | 1 | 5 |
4 | ΑΤΛΑΝΤΑΣ | 3 | 2 | 1 | 0 | 123 | 80 | 0 | 5 |
5 | Α.Ο. Αραδίπου | 3 | 1 | 2 | 0 | 136 | 147 | 0 | 4 |
6 | Πετρολίνα ΑΕΚ | 3 | 1 | 2 | 0 | 69 | 134 | 0 | 4 |
7 | Αναγέννηση Γερμασόγειας | 3 | 1 | 2 | 0 | 118 | 143 | 1 | 3 |
8 | Phoenix MJ Basket Plus | 3 | 1 | 2 | 0 | 102 | 179 | 1 | 3 |
9 | ΑΠΟΠ Πάφου | 3 | 0 | 2 | 1 | 64 | 144 | 1 | 1 |
10 | Απόλλων Λεμεσού | 3 | 0 | 2 | 1 | 53 | 136 | 2 | 0 |
Β’ όμιλος
Την κορυφή απολαμβάνουν ΕΘΑ και Αχιλλέας Καϊμακλίου που επικράτησαν εκτός έδρας των ουραγών της βαθμολογίας ΠΑΟΚ Κοκκινοτριμιθιάς και Youth Stars αντίστοιχα. Ακολουθούν Διγενής-NBA B.C. και ΕΝΑΔ που κέρδισαν την Ε.Ν. Παραλιμνίου και τον Κεραυνό αντίστοιχα.
Αναλυτικά τα αποτελέσματα της 3ης αγωνιστικής:
Διγενής-NBA B.C. – Ε.Ν.Παραλιμνίου 39 – 12
Ύδρα Ασφαλιστική ΕΝΑΔ – Κεραυνός Στροβόλου 73 – 33
ΠΑΟΚ Κοκκινοτριμιθιάς – ΕΘΑ Έγκωμης 4 – 44
Youth Stars – Αχιλλέας Καϊμακλίου 22 – 70
Επόμενη αγωνιστική (19/10)
ΕΘΑ Έγκωμης – Αχιλλέας Καϊμακλίου 10:00
Ε.Ν.Παραλιμνίου – Youth Stars 12:00
Κεραυνός Στροβόλου – Διγενής-NBA B.C. 13:30
ΠΑΟΚ Κοκκινοτριμιθιάς – Ύδρα Ασφαλιστική ΕΝΑΔ 15:30
Πρωτάθλημα ΟΠΑΠ Γυναικών Κ14 – Α’ ΦΑΣΗ – Β’ ΟΜΙΛΟΣ
Θ. | Ομάδα | Α. | Ν. | Η. | M. | Υ. | Κ. | Π. | Β. |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | ΕΘΑ Έγκωμης | 3 | 3 | 0 | 0 | 151 | 60 | 0 | 6 |
2 | Αχιλλέας Καϊμακλίου | 3 | 3 | 0 | 0 | 192 | 103 | 0 | 6 |
3 | Διγενής – NBA B.C. | 3 | 2 | 1 | 0 | 158 | 88 | 0 | 5 |
4 | Ύδρα Ασφαλιστική ΕΝΑΔ | 3 | 2 | 1 | 0 | 171 | 119 | 0 | 5 |
5 | Κεραυνός Στροβόλου | 3 | 1 | 2 | 0 | 112 | 133 | 0 | 4 |
6 | Ε. Ν. Παραλιμνίου | 3 | 1 | 2 | 0 | 49 | 119 | 1 | 3 |
7 | Youth Stars | 3 | 0 | 3 | 0 | 87 | 223 | 0 | 3 |
8 | ΠΑΟΚ Κοκκινοτριμιθιάς | 3 | 0 | 3 | 0 | 54 | 129 | 1 | 2 |