ΔΙΕΘΝΗ ΜΠΑΣΚΕΤEUROPE CUPΑντίο με ήττα για τον Κεραυνό

Αντίο με ήττα για τον Κεραυνό

Την εκτός έδρας ήττα από την Kapfenberg Bulls γνώρισε ο Κεραυνός μέσα στην Αυστρία με 86-76, με την κυπριακή ομάδα να αποχαιρετάει για φέτος το FIBA Europe Cup.

Στην α’ περίοδο ο Κεραυνός μπήκε καλά και στο 6’ το σκορ ήταν στο ισόπαλο 13-13, ενώ το τέλος της περιόδου βρήκε τους Αυστριακούς να προηγούνται με 26-25. Στη συνέχεια οι γηπεδούχοι ανέβασαν ρυθμό, καταφέρνοντας μέχρι την ολοκλήρωση του ημιχρόνου να φέρουν την διαφορά στο +12 (50-38).

Μέχρι το 25’ το σκορ πήγε στο 65-51 για τους γηπεδούχους, ενώ με την λήξη της περιόδου στο 73-60. Ισορροπημένο ήταν το παιχνίδι στην συνέχεια. Στο 34’ οι Bulls προηγούνταν με 78-64, ενώ με την λήξη του αγώνα επικράτησαν με 86-76.

ΤΑ ΔΕΚΑΛΕΠΤΑ: 26-25, 50-38, 73-60, 86-76

Kapfenberg Bulls: Braxton 13, Jones 20 (3), Moschik, Podany, Votsch 3 (1), Atwood 14, Hahn 1, Koka 2, Vujosevic 33 (1).

Κεραυνός (Χριστόφορος Λειβαδιώτης): Γκράντ 20 (2), Χάγκινς 13 (2), Κινγκ 6, Παπαδημητρίου, Θεοχαρίδης, Μιχαήλ 9 (1), Ο’Μπράιαν 4, Ρόρι 13 (2), Στυλιανού 11 (1).