Μπάσκετ Κύπρου | Νέα απο το Μπάσκετ στη ΚύπροΑ' Κατηγορία Μπάσκετ ΚύπρουΟΠΑΠ Basket League: Εντός έδρας νίκη της Ομόνοιας επί της ΑΕΛ

ΟΠΑΠ Basket League: Εντός έδρας νίκη της Ομόνοιας επί της ΑΕΛ

Η Ομόνοια νίκησε εντός έδρας την ΑΕΛ με 84-62, για την 6η αγωνιστική της ΟΠΑΠ Basket League. Kορυφαίος του αγώνα ο Σαν Φλουντ με 25 πόντους, 3 τρίποντα και 9 ασίστ.

Ο αγώνας ξεκίνησε με ισορροπημένο το σκορ, αφού στο 3’ οι δύο ομάδες ήταν στο 4-4. Στο 8’ η Ομόνοια πήρε προβάδισμα 8 πόντων (18-10), ενώ το δεκάλεπτο έληξε με σκορ 22-14.

Στη δεύτερη περίοδο οι γηπεδούχοι πήραν προβάδισμα 15 πόντων στο 15’, μετά το τρίποντο που πέτυχε ο Φλουντ και κράτησαν τη διαφορά μέχρι το τέλος ημιχρόνου (46-33).

Στο τρίτο δεκάλεπτο οι γηπεδούχοι «ξέφυγαν» στο σκορ, ανεβάζοντας τη διαφορά στο +20 στο 25’ με το λεϊ απ του Μύθιλλου. Η περίοδος έληξε με σκορ 64-48 και στο τέταρτο και τελευταίο δεκάλεπτο η διαφορά έφτασε στο +28 με το λεϊ απ του Κριλ στο 39’. Η Ομόνοια πήρε τη νίκη με 84-62.

ΤΑ ΔΕΚΑΛΕΠΤΑ: 22-14, 46-33, 64-48, 84-62