ΜΠΑΣΚΕΤ ΕΛΛΑΔΑBASKET LEAGUEΜε όργια Χάτσερ πέρασε από το Ρέθυμνο ο ΠΑΟΚ!

Με όργια Χάτσερ πέρασε από το Ρέθυμνο ο ΠΑΟΚ!

Έμεινε πίσω στο σκορ ακόμα και με διψήφιες διαφορές, αλλά ο ΠΑΟΚ δείχνοντας ψυχραιμία και ποιότητα στο δεύτερο ημίχρονο επικράτησε δύσκολα του Ρεθύμνου με 88-78 στην Κρήτη και έδειξε ανεπηρέαστος από τα εσωτερικά του προβλήματα.

Εμφάνιση που μπορεί να μνημονεύεται για πολύ καιρό πραγματοποίησε ο Χάτσερ, που πέτυχε 37 πόντους, έχοντας 5/8 δίποντα, 6/9 τρίποντα, 9/9 βολές και μοίρασε και 4 ασίστ, ενώ άξιος συμπαραστάτης του ο Φιλ Γκος με 15 πόντους. Από πλευράς γηπεδούχων, που έκαναν ένα εκπληκτικό πρώτο ημίχρονο, αλλά «ξεφούσκωσαν» στο δεύτερο, κορυφαίοι ήταν οι Χριστοδούλου (25 πόντοι, 6/8 τρίποντα) και Στιβ Μπαρτ Τζούνιορ με 18 πόντους και 8 ασίστ.

Με αυτή τη νίκη ο ΠΑΟΚ έφτασε στο 9-5, ενώ το Ρέθυμνο έχει μείνει μόλις με 2 νίκες σε 14 ματς.

Τα δεκάλεπτα: 21-15, 42-34, 53-57, 78-88.

Ρέθυμνο CRETAN KINGS (Ζιάγκος): Τζόνσον 14 (4), Χριστοδούλου 25 (6/8 τρίποντα), Μπαρτ 18 (3/8 τρίποντα, 8 ασίστ), Κλάντον 9 (13 ριμπάουντ, 6 λάθη), Ντάνιελς 2, Σιγκούνας 1, Καλογιαννίδης, Ραζής 3 (1), Μπρέισι Ντέιβις, Τζόουνς 6.

ΠΑΟΚ (Παπαθεοδώρου): Χρυσικόπουλος 2, Κόνιαρης, Μαργαρίτης 3, Σχίζας 5, Γκος 15 (4/7 δίποντα, 2/5 τρίποντα), Ζάρας 8 (2), Αθηναίου 1, Γκάρετ 9 (9 ριμπάουντ), Χάτσερ 37 (11/17 σουτ, 9/9 βολές), Τζόουνς 8 (8 ριμπάουντ).