ΔΙΕΘΝΗ ΜΠΑΣΚΕΤNBAΤην «έσπασαν» στους Ράπτορς οι Σίξερς!

Την «έσπασαν» στους Ράπτορς οι Σίξερς!

Μεγάλη μάχη προμηνύεται στα ημιτελικά της Ανατολής, καθώς οι Σίξερς ισοφάρισαν σε 1-1 κερδίζοντας τους Ράπτορς στο Τορόντο, 94-89. Η σειρά πλέον αλλάζει έδρα, με το τρίτο ματς να διεξάγεται τα ξημερώματα της Παρασκευής.

Η ομάδα της Φιλαδέλφεια κυριάρχησε στο πρώτο ημίχρονο φτάνοντας και στο +19, ωστόσο στο τρίτο δωδεκάλεπτο οι γηπεδούχοι πλησίασαν στον πόντο. Οι Σίξερς αποσπάστηκαν ξανά, όμως οι Ράπτορς με ένα ξέσπασμα του Λάουρι πλησίασαν ξανά στον πόντο. Ο Εμπίντ απάντησε, ο Γκριν αστόχησε σε τρίποντο για την ισοφάριση και ο Χάρις «κλείδωσε» το ματς από τη γραμμή.

Μεγάλο ματς έκανε ο Τζίμι Μπάτλερ με 30 πόντους, 11 ριμπάουντ και 5 ασίστ, ενώ ο Τζοέλ Εμπίντ παίζοντας με ίωση περιορίστηκε σε 32 λεπτά με 12 πόντους. Ο Κογουάι Λέοναρντ ήταν ξανά ο κορυφαίος των Ράπτορς με 35 πόντους, 7 ριμπάουντ και 6 ασίστ.

Δωδεκάλεπτα: 17-26, 38-51, 63-69, 89-94.