ΔΙΕΘΝΗ ΜΠΑΣΚΕΤEUROLEAGUEΗ Αναντολού Εφές διέλυσε τον Ερυθρό Αστέρα

Η Αναντολού Εφές διέλυσε τον Ερυθρό Αστέρα

Η Αναντολού Εφές διέλυσε στο Βελιγράδι τον Ερυθρό Αστέρα με 86-72 και έβαλε φρένο στο νικηφόρο των αγώνων που μετρούσε.

Οι Τούρκοι δεν συνάντησαν ιδιαίτερη δυσκολία απέναντι στους Σέρβους και μπήκαν ξανά στην οκτάδα, πετώντας εκτός της Νταρουσάφακα, της οποίας υπερτερούν στην ισοβαθμία (10-11).

Ο Ερυθρός Αστέρας είχε ένα μικρό προβάδισμα και το διατήρησε μέχρι το τέλος του πρώτου δεκαλέπτου (20-16). Λίγο πριν το τέλος του πρώτου ημιχρόνου η Αναντολού Εφές ανέβασε απόδοση και με ένα σερί 15-0 πήγε στο +11 και με το 36-47 στα αποδυτήρια.

Στην αρχή του δευτέρου ημιχρόνου οι γηπεδούχοι αντέδρασαν και μείωσαν στου έξι πόντους (50-56), όμως στην τέταρτη περίοδο οι φιλοξενούμενοι ήταν καταιγιστικοί και στο τέλος πήραν τη νίκη με 86-72.

Τα δεκάλεπτα: 20-16, 36-47, 52-61, 72-86