ΔΙΕΘΝΗ ΜΠΑΣΚΕΤEUROLEAGUEΔιέλυσε την Αρμάνι για… αντίο η Ούνικς

Διέλυσε την Αρμάνι για… αντίο η Ούνικς

Η Ούνικς Καζάν αποδείχθηκε… καλύτερη χειρότερη ομάδα από την Αρμάνι Μιλάνο. Στο τελευταίο παιχνίδι τους στη φετινή Ευρωλίγκα, οι Ρώσοι διέλυσαν τους Ιταλούς με σκορ 91-68. Κάπως έτσι, οι δύο τους ολοκλήρωσαν τη φετινή σεζόν με το ίδιο ρεκόρ: 8-22.

Το ματς ήταν ντέρμπι στο πρώτο ημίχρονο, όμως, στην τρίτη περίοδο οι παίκτες του Πασούτιν πάτησαν γκάζι και… εξαφανίστηκαν. Είναι ενδεικτικό πως το επιμέρους σκορ στην τρίτη περίοδο ήταν 10-29 υπέρ των φιλοξενούμενων, φτάνοντας τελικώς σε μία ευρεία νίκη γοήτρου.

Double-double για την Ούνικς έκανε ο Γουίλιαμς με 20 πόντους (8/9 δίποντα) και 12 ριμπάουντ, 13 είχε ο Λάνγκφορντ (3/13 σουτ) με 5 ασίστ και 4 λάθη, ενώ 12 πόντους με 6 ασίστ «έγραψε» ο Κολόμ. Από πλευράς ηττημένων, στους 18 πόντους σταμάτησε ο Πάσκολο (8/12 δίποντα), 14 έβαλε ο Σάντερς, ενώ 6 ασίστ και 8 πόντους είχε ο Τσιντσιαρίνι.

Τα δεκάλεπτα: 21-22, 39-36, 49-65, 68-91.