ΑΛΛΑ ΣΠΟΡΒΟΛΕΪΒόλεϊ: Σούπερ ντέρμπι Παφιακού - Ομόνοιας

Βόλεϊ: Σούπερ ντέρμπι Παφιακού – Ομόνοιας

Το αποψινό ντέρμπι ανάμεσα στον Kuutio Homes Παφιακό και την Ομόνοια στο Γήπεδο «αφροδίτη» στην Πάφο (20:00, Cablenet 3) μαγνητίζει τα βλέμματα των φίλων του βόλεϊ Ανδρών. Η αναμέτρηση είναι κομβικής σημασίας, αφού τις δύο ομάδες χωρίζουν μόλις δύο βαθμών.

Με «καθαρή» νίκη (3-0 ή 3-1 σετ) οι γηπεδούχοι θα περάσουν μπροστά, ενώ με νίκη των αήττητων «τριφυλλοφόρων», θα καταστούν το μεγάλο φαβορί για την κατάκτηση και του φετινού τίτλου. Την ίδια ώρα (20:00, Λεύκόθεο), ο ουραγός ΑΠΟΕΛ θα προσπαθήσει να πετύχει την πρώτη του νίκη στην τρέχουσα περίοδο. Υποδέχεται την Ένωση Αναγέννησης Δερύνειας σε ένα ματς, το οποίο αναμένεται με ιδιαίτερο ενδιαφέρον.