ΑΛΛΑ ΣΠΟΡΒΟΛΕΪΒόλεϊ Γυναικών: Μεγάλη νίκη της Lemesos Volleyball επί της ΑΕΚ

Βόλεϊ Γυναικών: Μεγάλη νίκη της Lemesos Volleyball επί της ΑΕΚ

Tεράστιο διπλό που βάζει «φωτιά» στη συνέχεια του πρωταθλήματος ΟΠΑΠ Α Γυναικών ενόψει της συνέχειας και των αγώνων της Β Φάσης πέτυχε την Τρίτη 15 Φεβρουαρίου 2022 η Lemesos Volleyball που κέρδισε μέσα στο «ΚΙΤΙΟΝ» την ΑΕΚ με 1-3 σετ. Ο αγώνας ήταν εξ αναβολής για την 12η αγωνιστική και με τη νίκη τους οι «ροζ» ανέβηκαν στους 04 βαθμούς μειώνοντας στο -5 από την ΑΕΚ.

Στο πρώτο σετ η Lemesos Volleyball έπαιξε σπουδαίο βόλεϊ και κέρδισε 12-25 σε 17’. Η ΑΕΚ ανασυντάχθηκε στο δεύτερο σετ και επιβλήθηκε 25-16 ισοφαρίζοντας τον αγώνα σε 24’. Στο τρίτο σετ η Lemesos Volleyball πήρε διαφορά στο σκορ και κέρδισε 14-25 σε 23’ επανακτώντας το προβάδισμα.

Στο τέταρτο σετ η ΑΕΚ προσπάθησε να αντιδράσει, αλλά η Lemesos Volleyball κατάφερε να κερδίσει 19-25 σε 26’ και να γράψει το 1-3 σετ.

ΑΕΚ (ΣΤ. ΜΑΣΙΑΣ): Χατζηπέτρου, Condotta, Santana, Χαραλάμπους, Λάρκου, Στυλιανού – Λίμπερο: Μοσφιλιώτη, – Αλλαγές: Βλαδιμήρου.

LEMESOS VOLLEYBALL (Α. ΣΠΥΡΟΥ): Dobracinovic, Horman, Στ. Ιωάννου, Komlenovic, Κέστα, Summer – Λίμπερο: Μιχαήλ, Καραολή – Αλλαγές: Λάσπου, Αλ. Ιωάννου.