ΑΛΛΑ ΣΠΟΡΒΟΛΕΪΠρωτάθλημα ΟΠΑΠ U14 ανδρών: Ανατροπές στους Ομίλους

Πρωτάθλημα ΟΠΑΠ U14 ανδρών: Ανατροπές στους Ομίλους

Οι ομάδες του Λέοντα Λειβαδιών και του ΑΠΟΚ κέρδισαν στους Σαββατιάτικους αγώνες του πρωταθλήματος ΟΠΑΠ U14 Ανδρών (Παμπαίδων). Για τον Γ’ Όμιλο ο ΑΠΟΚ κέρδισε στο Γυμνάσιο Λατσιών τον Εθνικό με 0-2 σετ (17-25, 16-25).

Oι νικητές καθόρισαν εν πολλοίς τα βαθμολογικά δεδομένα στο πρωτάθλημα ΟΠΑΠ U16 Ανδρών με τη N.Papas Group Nέα Σαλαμίνα να επιβάλλεται εις διπλούν της Υπεραγορά Κόκκινος ENΠ στη Λεμεσό.

Α’ ΟΜΙΛΟΣ
Στον Α’ Όμιλο σε ένα παραδοσιακό ντέρμπι ονομάτων η Ανόρθωση κέρδισε στο «Θεμιστόκλειο» την Ομόνοια με 2-0 σετ (25-9, 25-9).

Β’ ΟΜΙΛΟΣ
Η διπλή νίκη της N.Papas Group επί της Υπεραγορά Κόκκινος ΕΝΠ στο Γυμνάσιο Αγίου Νεοφύτου διαμόρφωσε τις καταστάσεις στον Όμιλο. Στον πρώτο αγώνα με γηπεδούχους τους «ερυθρόλευκους» το σκορ ήταν 2-0 (25-14, 25- 9). Στο δεύτερο αγώνα με γηπεδούχους τους «βυσσινί» οι 16άρηδες της N.Papas Group Νέα Σαλαμίνα κέρδισαν με 2-0 (9-25, 9-25)

Γ’ ΟΜΙΛΟΣ
Ο Εθνικός Λατσιών εκμεταλλεύτηκε πλήρως την έδρα του και κέρδισε στο Γυμνάσιο Λατσιών τον ΑΠΟΚ 2-0 σετ (25-12, 25-15).

Δ’ ΟΜΙΛΟΣ
Όπως και στους Παμπαίδες έτσι και στους Παίδες, ο Λέοντας Λειβαδιών επικράτησε στο Γήπεδο Δερύνειας του Λέοντα με 0-2 σετ. Τα δυο σετ ολοκληρώθηκαν με τον ίδιο τρόπο (21-25, 21-25).