ΑΛΛΑ ΣΠΟΡΒΟΛΕΪΠανεπιστημιάδα: Ολοκλήρωσε με ήττα η Εθνική ανδρών βόλεϊ

Πανεπιστημιάδα: Ολοκλήρωσε με ήττα η Εθνική ανδρών βόλεϊ

Την ήττα με 3-0 σε από την Ελβετία γνώρισε στον πέμπτο και τελευταίο της αγώνα στο πλαίσιο του 4ο ομίλου στην 29η Πανεπιστημιάδα της Ταϊπέι, η πετοσφαιρική μας ομάδα των ανδρών.

Παρά την ήττα η ομάδα μας πάλεψε με σθένος όλα τα σετ και έχασε τον αγώνα σε 1 ώρα και 20 λεπτά. Στο πρώτο σετ χάσαμε με 18-25, στο δεύτερο με 17-25 σε και στο τρίτο με 19-25. Η Εθνική ολοκλήρωσε τον Όμιλο με απολογισμό τέσσερις ήττες και μια νίκη επί των ΗΑΕ.

ΚΥΠΡΟΣ: Aλ. Αναστασιάδης, Παναγιωτίδης, Γεωργίου, Ζηκάκης, Σπύρου, Σαββίδης – Λίμπερο: Xαραλαμπίδης – Αλλαγές: Tζ. Αναστασιάδης, Χρυσοστόμου.