ΑΛΛΑ ΣΠΟΡΒΟΛΕΪ«Κόπλο γκρόσο» στις Ιταλίδες από Μαριότα-Ζωή στην Ίο

«Κόπλο γκρόσο» στις Ιταλίδες από Μαριότα-Ζωή στην Ίο

Εντυπωσιακές οι Μαριότα Αγγελοπούλου και Ζωή Κωνσταντοπούλου κέρδισαν στην πρεμιέρα τους στο Γ’ Όμιλο στο FIVB World Tour που διεξάγεται στην πανέμορφη παραλία Mυλοποτάς της μαγευτικής Ίου.

Οι χρυσές στους ΑΜΚΕ και αργυρές στο Continental Cup κοπέλες κέρδισαν τις Ιταλίδες Scampoli και Varassi με 2-1 σετ σε 48 λεπτά. Ο αγώνας ήταν πολύ κλειστός αφού οι Μαριότα και Ζωή κέρδισαν το πρώτο σετ με 21-18 και προηγήθηκαν 1-0. Οι Ιταλίδες όμως ισοφάρισαν σε 1-1 αφού νίκησαν στο δεύτερο σετ 19-21. Στο τρίτο σετ οι αθλήτριές μας κέρδισαν 15-13 και πήραν τη μεγάλη νίκη.

Στις 14:00 το μεσημέρι Μαριότα και Ζωή αντιμετωπίζουν τις Ελλαδίτισσες Κλέπκου και Μπάκα.