ΑΛΛΑ ΣΠΟΡΒΟΛΕΪΉττα του Property Gallery Απόλλων στη Σερβία

Ήττα του Property Gallery Απόλλων στη Σερβία

Την ήττα (0-3) γνώρισε ο τον Property Gallery Απόλλων από την Ζοκ Ουμπ Σερβίας εκτός έδρας, στον πρώτο αγώνα στο πλαίσιο της προκριματικής φάσης Ευρωπαϊκού Τσάλεντζ Καπ. Οι παίκτριες του Γιάννη Γιαπάνη ήταν ανταγωνιστικές περισσότερο στο πρώτο σετ το οποίο έχασαν με 20-25.

Στα άλλα δύο σετ, η σέρβικη ομάδα με ψυχολογία, ανωτερότητα και τη δύναμη της έδρας, επικράτησε με το ίδιο σκορ (25-16) και έφθασε στην επιτυχία με 3-0 σετ σε 74 λεπτά.

Το δεύτερο παιχνίδι ανάμεσα στις δύο ομάδες θα διεξαχθεί στην κλειστή αίθουσα του Απόλλωνα στη Λεμεσό, την Τετάρτη 30 Νοεμβρίου και πάλι στις 20:00. Η ομάδα της Λεμεσού θα επιδιώξει την ανατροπή απέναντι σε μια δυνατή αντίπαλο όπως φάνηκε στο χθεσινό πρώτο παιχνίδι στη Σερβία.