ΑΛΛΑ ΣΠΟΡΒΟΛΕΪΓυναικείο: Βγαίνει το πρώτο εισιτήριο

Γυναικείο: Βγαίνει το πρώτο εισιτήριο

Το ένα από τα δύο εισιτήρια του μεγάλου τελικού του κυπέλλου βόλεϊ γυναικών βρίσκει αύριο κάτοχο. Στην τεχνική σχολή Αυγόρου (20:00), το τοπικό ΘΟΪ υποδέχεται την Ανόρθωση, με την «Κυρία» να έχει το πάνω χέρι μετά τη νίκη της στο πρώτο αγώνα με 3-0 σετ. Η προσφυγική ομάδα προκρίνεται ακόμη και με ήττα 2-3 σετ, ενώ το ΘΟΪ έχει καλές μονάδες και θα προσπαθήσει να κερδίσει με 3-0 ή 3-1 σετ για να διεκδικήσει την πρόκριση στο χρυσό σετ.

Οι γηπεδούχες στηρίζονται στις έμπειρες Παπαδοπούλου και Μιχαήλ και στον ενθουσιασμό των νεαρών παικτριών της, όπως η Ελένη Κακουρή, η οποία ανταποκρίνεται στις απαιτήσεις του Αλεξάντερ Μπόσκοβιτς και θα έχει νέα ευκαιρία στο Αυγόρου. Ο Σέρβος κόουτς εάν το επιτρέψουν οι συνθήκες θα δοκιμάσει και νεάνιδες. Το δεύτερο εισιτήριο θα βγει μεθαύριο στο «Ελευθερία» (21:15), όπου η Ολυμπιάδα Νεάπολης φιλοξενεί τον Απόλλων.