ΑΛΛΑ ΣΠΟΡΒΟΛΕΪΜπιτς Βόλεϊ U22: Άρχισαν με ήττα οι αδελφές Γιασουμή

Μπιτς Βόλεϊ U22: Άρχισαν με ήττα οι αδελφές Γιασουμή

Με ήττα άρχισαν τις  υποχρεώσεις τους στο Πανευρωπαϊκό Πρωτάθλημα μπιτς βόλεϊ κάτω των 22 ετών που φιλοξενείται στη Θεσσαλονίκη οι δίδυμες αδελφές Κατερίνα και Νατάσα Γιασουμή.

Οι δυο παίκτριες παρά τη φιλότιμη προσπάθειά τους άντεξαν μόλις 34 λεπτά και έχασαν από τις Λευκορωσίδες  Shalayeuskaya και Siakretava  με 0-2 σετ  (21-16- 21-09) στο πλαίσιο του όγδοου ομίλου.

Όπως φαίνεται και από το σκορ μετά το πρώτο σετ οι αδελφές Γιασουμή δεν μπόρεσαν να ακολουθήσουν τον ρυθμό του αγώνα και έχασαν. Οι δυο πετοσφαιρίστριες θα επιστρέψουν Avant Garde Sports Club στις 21:00 για να αντιμετωπίσουν τις Λετονές νούμερο 9 στην κατάταξη Kravcenoka και Graudina.

Εξάλλου, στις 16:50 το απόγευμα θα μπουν στη μάχη του όγδοου ομίλου  των ανδρών και οι Αγαθοκλέους – Χρυσοστόμου όπου θα αντιμετωπίσουν τους Ελβετούς  Métral και Zandbergen.