ΑΛΛΑ ΣΠΟΡΒΟΛΕΪΑποκλεισμός στα σημεία για Λιοτατή - Σιαπάνη

Αποκλεισμός στα σημεία για Λιοτατή – Σιαπάνη

Αποκλεισμός στα σημεία για τους Αντώνη Λιοτατή και Σωτήρη Σιαπάνη στο Πανευρωπαϊκό Πρωτάθλημα Beach Volley U22 που φιλοξενείται στην Γιουρμάλα της Λετονίας.

Οι δυο πετοσφαιριστές τερμάτισαν τέταρτοι στον δ’ όμιλο χάνοντας στις λεπτομέρειες την πρόκριση. Καθοριστική απέβη η ήττα που δεχθήκαμε στην πρεμιέρα της Πέμπτης από τη Δανία.

Το απόγευμα της Παρασκευής ο Τόνι και ο Σωτήρης κέρδισαν τους Λετονούς Νάσονοβς και Κλάβνιτς με 2-1 σετ εξασφαλίζοντας τη νίκη γοήτρου. Στο πρώτο σετ οι δυο παίκτες μας έχασαν 14-21 από τους γηπεδούχους Λετονούς, αλλά στο δεύτερο μη έχοντας τίποτα να χάσουν κέρδισαν 21-15 και οδήγησαν τον αγώνα στο τάι μπρέικ. Εκεί οι Λιοτατής και Σιαπάνης έδειξαν ότι ήθελαν πολύ τη νίκη και κέρδισαν με 15-12. Ο αγώνας είχε διάρκεια 43 λεπτών.