aekaelanorthosisapoelapollonarisdoksaehtnikosomonoiaolympiakospaeekpafosSuper LeaguePremier LeagueSerie ALaLigaEuro 2020

ΑΛΛΑ ΣΠΟΡΒΟΛΕΪ12 τάι μπρέικς στα πρωταθλήματα U14-U16

12 τάι μπρέικς στα πρωταθλήματα U14-U16

Η δεύτερη αγωνιστική των πρωταθλημάτων U14 και U16 Ανδρών και Γυναικών συνεχίστηκε το Σαββατοκύριακο 18 και 19 Νοεμβρίου 2017.

Τα αποτελέσματα έχουν ως εξής:

Άνδρες U14

Στον Ά όμιλο σημειώθηκαν τα εξής αποτελέσματα: Ολυμπιάς Ν.-ΕΝΠ 0-2 (10-25, 08-25) Ολυμπιάς Φρ.-Λέοντας Λ. 0-2 (14-25, 17-25) Αναγέννηση Δ.-Ανόρθωση 1-2 (18-25, 25-07, 08-15).

Στον Β’ όμιλο είχαμε: ΑΠΟΚΑΟ Διόνυσος 0-2 (09-25, 14-25) και Νέα Σαλαμίνα-Παφιακός 2-0 (25-17-25-22)

Άνδρες 
U16

Στον Α’ όμιλο των Ανδρών U16 είχαμε Ολυμπιάς Ν.-ΕΝΠ 0-2 (19-25, 12-25), Ολυμπιάς Φρ.-Λέοντας 2-0 (25-14, 25-16), Αναγέννηση Δ.-Ανόρθωση 0-2 (15-25, 18-25).

Στον Β’ όμιλο σημειώθηκαν τα εξής αποτελέσματα: AΠΟΚ-Διόνυσος 1-2 (25-16, 19-25, 13-25), Νέα Σαλαμίνα-Παφιακός 0-2 (13-25, 17-25), Άρης Π.-Εθνικός Λατσιών 0-2 (05-25, 16-25).

Εξάλλου, σε αναβληθέντες αγώνα για τον Α’ όμιλο παίδων, παμπαίδων αναμετρήθηκαν την Κυριακή Ολυμπιάδα Ν.-Φοίνικας Πύλας με τον Φοίνικα να κερδίζει δις στους παίδες 0-2 (07-25, 10-25) και στους παμπαίδες 0-2 (12-25, 23-25).

Γυναίκες U14

Στον Α’ Όμιλο των Γυναικών U14 είχαμε: Oλυμπιάς Φρ.-Μαραθώνας 0-2 (14-25, 12-25), Παφιακός-Τεχνοοικία ΑΕΚ Λάρνακας 2-1 (22-25, 25-19, 15-08).

Στον Β’ όμιλο σημειώθηκαν τα εξής αποτελέσματα: Φοίνικας Π.-Ροτσίδης 2-0 (25-08, 25-21), Εθνικός Λ.-Ομόνοια 2-0 (25-08, 27-25), Απόλλων-ΕΝ Αγ. Αθανασίου 2-1 (25-21, 21-25, 15-12).

Στον Γ’ όμιλο τα αποτελέσματα ήταν: AΠΟΚ-Ολυμπιάδα Ν. 1-2 (30-28, 10-25, 13-25), Δικέφαλος Γ.-Αχιλλέας Κ. 0-2 (11-25, 09-25), Ανόρθωση-Robo Markets ΑΕΛ 2-0 (25-03, 25-14).

Στον Δ’ όμιλο είχαμε: Λέοντας Λ.-Νέα Σαλαμίνα 0-2 (03-25, 07-25), ΘΟΪ Αυγόρου-Αναγέννηση Δ. 1-2 (16-25, 26-24, 11-15).

Γυναίκες U16

Στον Α’ όμιλο των γυναικών U16 o Παφιακός κέρδισε μετά από ντέρμπι την Τεχνοοικία ΑΕΚ Λάρνακας 2-1 (25-20, 17-25, 16-14).

Για τον Β’ όμιλο σημειώθηκαν τα εξής σκορ: Φοίνικας Π.-Ροτσίδης Μ. 2-1 (19-25, 25-18, 15-07), Εθνικός Λ.- Ομόνοια 2-0 (25-16, 25-10), Απόλλων-ΕΝ Αγ. Αθανασίου 2-0 (25-11, 25-12).

Για τον Γ’ όμιλο είχαμε τα εξής αποτελέσματα: Δικέφαλος Γ.-Αχιλλέας Κ. 0-2 (16-25, 21-25), Ανόρθωση-ΑΕΛ 2-1 (17-25, 25-19, 15-12).

Εξάλλου, για τον Δ’ όμιλο είχαμε τα ακόλουθα αποτελέσματα: Λέοντας-Νέα Σαλαμίνα 0-2 (08-25, 08-25), ΘΟΪ Αυγόρου-Αναγέννηση 1-2 (22-25, 25-11, 16-18).

Σε εξ αναβολής αγώνες για τα πρωταθλήματα κορασίδων-παγκορασίδων που αφορούσαν στον Δ’ όμιλο των αντίστοιχων πρωταθλημάτων αναμετρήθηκαν στο Γυμνάσιο Ιδαλίου Πανιδαλιακός και ΘΟΪ Αυγόρου με την ομάδα των «μελανολεύκων» να κερδίζουν με 1-2. Στις παγκορασίδες το σκορ ήταν Πανιδαλιακός-ΘΟΪ Αυγόρου 1-2 (25-18, 08-25, 04-15) και στις Κορασίδες το σκορ ήταν: Πανιδαλιακός-ΘΟΪ Αυγόρου 1-2 (12-25, 25-23, 06-15).

ΤΑ ΠΙΟ ΔΗΜΟΦΙΛΗ

ΤΕΛΕΥΤΑΙΑ ΝΕΑ

ΤΕΛΕΥΤΑΙΑ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑΣ