ΑΛΛΑ ΣΠΟΡΤΕΝΙΣΟ Παγδατής έχει μια δουλειά να τελειώσει

Ο Παγδατής έχει μια δουλειά να τελειώσει

Η βροχή δεν επέτρεψε την ολοκλήρωση της σημερινής αναμέτρησης του Μάρκου Παγδατή με τον Γεν Χσουν-Λου από την Ταϊπέι, στα προημιτελικά της Τσενγκντού της Κίνας. Ο αντισφαιριστής μας ήταν μπροστά στο σκορ με 1-0 σετ (6-3), ενώ ήταν και μια ανάσα από την κατάκτηση του δεύτερου σετ (5-2).

Δύο πόντους μετά την έναρξη του 17ου γκέιμ (15-15) και ενώ ο Κύπριος πρωταθλητής ήταν στο σερβίς για τη νίκη και την πρόκριση στους «4» της διοργάνωσης, άνοιξαν οι ουρανοί με αποτέλεσμα ο διαιτητής να αναβάλει τον αγώνα.

Η συνέχεια της αναμέτρησης είναι προγραμματισμένη για αύριο το πρωί (8:00 ώρα Κύπρου), με τον Παγδατή να αναμένεται να επικυρώσει την πρόκρισή του στα ημιτελικά της Τσενγκντού της Κίνας. Μόνο με… αυτοκτονία χάνει το εισιτήριο μέσα από τα χέρια του.