aekaelanorthosisapoelapollonarisdoksaehtnikosomonoiaolympiakospaeekpafosSuper LeaguePremier LeagueSerie ALaLigaEuro 2020

ΑΛΛΑ ΣΠΟΡΣΤΙΒΟΣΜαζική συμμετοχή Κυπρίων αθλητών στο ΣΕΦ

Μαζική συμμετοχή Κυπρίων αθλητών στο ΣΕΦ

Για τα καλά στην αγωνιστική δράση μπαίνουν οι αθλητές και οι αθλήτριες που επιθυμούν να κάνουν αγώνες και στον κλειστό στίβο, αφού ήδη βρισκόμαστε στον τρίτο και τελευταίο μήνα του χειμώνα. Η Ευρώπη ζει εδώ και κάποιες ημέρες έντονες αγωνιστικές στιγμές στα στεγασμένα στάδια, ενώ ήδη έχει αρχίσει και η παγκόσμια περιοδεία του κλειστού στίβου, με τη διεξαγωγή των «χρυσών», «ασημένιων» και «χάλκινων» μίτινγκ της Παγκόσμιας Ομοσπονδίας. Για τους Κύπριους αθλητές και αθλήτριες, ο πιο προσιτός προορισμός για να λάβουν μέρος σε αγώνες κλειστού στίβου, παραμένει η Ελλάδα.

Το Σάββατο, 5 Φεβρουαρίου 2022, το Στάδιο Ειρήνης και Φιλίας (ΣΕΦ) στον Πειραιά, φιλοξενεί την πρώτη Ημερίδα Κλειστού Στίβου στη χρονιά, η οποία είναι χωρισμένη σε τέσσερις (4) περιόδους και θα διαρκέσει από τις 09:30 το πρωί έως τις 20:00 (περίπου) το βράδυ. Η άριστη συνεργασία της ΚΟΕΑΣ με τον ΣΕΓΑΣ, λειτούργησε για άλλη μία φορά θετικά για τα δικά μας παιδιά, αφού έγιναν αποδεκτοί στην Ημερίδα συνολικά δεκατρείς (13) αθλητές και αθλήτριές μας.

Από τις κυπριακές συμμετοχές ξεχωρίζουν αυτές του Νίκανδρου Στυλιανού στο άλμα επί κοντώ και της Σκεύης Ανδρέου στα 60μ. Και οι δύο αθλητές μας επιστρέφουν στον κλειστό στίβο από το 2019, με τον Στυλιανού να είναι ο κάτοχος του παγκύπριου ρεκόρ στο επί κοντώ με 5,61μ., ενώ η Ανδρέου έχει ως καλύτερή της επίδοση στα 60μ., τα 7.40. Πιο κάτω σάς παρουσιάζουμε τους αθλητές και τις αθλήτριές μας που θα λάβουν μέρος στην Ημερίδα του ΣΕΦ, το Σάββατο 5/2/22.

ΓΥΝΑΙΚΕΣ

Σκεύη Ανδρέου 60μ. (2ο γκρουπ)
Ελισάβετ Ιβζένκο Μήκος (2ο γκρουπ)
Μαρία Αριστοτέλους Επί Κοντώ
Στεφανία Σιερμπάν Επί Κοντώ

ΑΝΔΡΕΣ

Εμμανουήλ Χριστοδούλου 60μ. (1ο γκρουπ)
Μάριος-Εφραίμ Παναγιώτου 60μ. (1ο γκρουπ)
Ανδρέας Γεωργίου 300μ.
Λοΐζος Χρυσοστόμου Ύψος
Νίκανδρος Στυλιανού Επί Κοντώ
Χρίστος Ταμάνης Επί Κοντώ
Μενέλαος Τίγκας Επί Κοντώ
Μυριάνθης Ευριπίδου Μήκος (1ο γκρουπ)
Κωνσταντίνος Αλεξιάδης Σφαιροβολία

* Στη φωτογραφία, η Σκεύη Ανδρέου και ο Νίκανδρος Στυλιανού, οι οποίοι θα κάνουν τη δική τους πρεμιέρα στον κλειστό στίβο.

ΤΟ ΩΡΟΛΟΓΙΟ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ

1η Περίοδος

09:30 Άλμα σε Μήκος* ΓΥΝΑΙΚΩΝ 1ο Γκρουπ
09:30 60μ. ΑΝΔΡΩΝ 1ο Γκρουπ
09:45 60μ. ΓΥΝΑΙΚΩΝ 1ο Γκρουπ
10:00 Σφαιροβολία Κ18 ΑΝΔΡΩΝ
10:00 400μ. ΑΝΔΡΩΝ 1ο Γκρουπ
10:15 400μ. ΓΥΝΑΙΚΩΝ 1ο Γκρουπ
10:30 200μ. ΑΝΔΡΩΝ 1ο Γκρουπ
10:35 Άλμα σε Μήκος* ΑΝΔΡΩΝ 1ο Γκρουπ
10:45 200μ. ΓΥΝΑΙΚΩΝ 1ο Γκρουπ
11:05 1500μ. ΑΝΔΡΩΝ 1ο Γκρουπ
11:15 1500μ. ΓΥΝΑΙΚΩΝ 1ο Γκρουπ

2η Περίοδος

12:00 3.000μ. Βάδην ΓΥΝΑΙΚΩΝ Τελικός
12:00 Άλμα Τριπλούν ΓΥΝΑΙΚΩΝ Τελικός
12:00 Άλμα σε Ύψος ΓΥΝΑΙΚΩΝ Τελικός
12:00 Άλμα Επί Κοντώ ΓΥΝΑΙΚΩΝ Τελικός
12:25 5.000μ. Βάδην ΑΝΔΡΩΝ Τελικός
13:00 60μ. ΑΝΔΡΩΝ 2ο Γκρουπ
13:10 60μ. ΓΥΝΑΙΚΩΝ 2ο Γκρουπ
13:25 800μ. ΑΝΔΡΩΝ 2 Τελικές Σειρές
13:30 Άλμα Τριπλούν ΑΝΔΡΩΝ Τελικός
13:30 Σφαιροβολία Κ20 ΑΝΔΡΩΝ Τελικός
13:45 800μ. ΓΥΝΑΙΚΩΝ 2 Τελικές Σειρές
14:05 300μ. ΑΝΔΡΩΝ 2 Τελικές Σειρές
14:20 300μ. ΓΥΝΑΙΚΩΝ 2 Τελικές Σειρές

3η Περίοδος

15:00 Σφαιροβολία ΓΥΝΑΙΚΩΝ Τελικός
15:00 60μ. ΑΝΔΡΩΝ ΤΕΛΙΚΟΣ
15:15 60μ. ΓΥΝΑΙΚΩΝ ΤΕΛΙΚΟΣ
15:25 3.000μ. ΑΝΔΡΩΝ Τελικός
15:30 Άλμα σε Μήκος ΓΥΝΑΙΚΩΝ 2ο Γκρουπ
15:40 3.000μ. ΓΥΝΑΙΚΩΝ Τελικός
16:05 200μ. ΑΝΔΡΩΝ 2ο Γκρουπ
16:20 200μ. ΓΥΝΑΙΚΩΝ 2ο Γκρουπ

4η Περίοδος

17:00 Άλμα σε Ύψος ΑΝΔΡΩΝ Τελικός
17:30 Άλμα Επί Κοντώ ΑΝΔΡΩΝ Τελικός
17:30 1.500μ. ΑΝΔΡΩΝ 2ο Γκρουπ
17:40 1.500μ. ΓΥΝΑΙΚΩΝ 2ο Γκρουπ
17:55 400μ. ΑΝΔΡΩΝ 2ο Γκρουπ
18:20 400μ. ΓΥΝΑΙΚΩΝ 2ο Γκρουπ
18:25 Άλμα σε Μήκος ΑΝΔΡΩΝ 2ο Γκρουπ
18:30 Σφαιροβολία ΑΝΔΡΩΝ Τελικός
18:35 60μ. με Εμπόδια ΑΝΔΡΩΝ 2 Τελικές Σειρές
18:50 60μ. με Εμπόδια Κ20 ΑΝΔΡΩΝ 2 Τελικές Σειρές
19:05 60μ. με Εμπόδια Κ18 ΑΝΔΡΩΝ 2 Τελικές Σειρές
19:25 60μ. με Εμπόδια ΓΥΝΑΙΚΩΝ 2 Τελικές Σειρές
19:40 60μ. με Εμπόδια Κ18 ΓΥΝΑΙΚΩΝ 2 Τελικές Σειρές

ΤΑ ΠΙΟ ΔΗΜΟΦΙΛΗ

ΤΕΛΕΥΤΑΙΑ ΝΕΑ

ΤΕΛΕΥΤΑΙΑ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑΣ