ΑΛΛΑ ΣΠΟΡΑΛΛΑ ΑΘΛΗΜΑΤΑΣκοποβολή: Ο Ανδρέας Ανδρέου κέρδισε το «Κύπελλο Λάρνακας»

Σκοποβολή: Ο Ανδρέας Ανδρέου κέρδισε το «Κύπελλο Λάρνακας»

Ο διεθνής σκοπευτής της Σκοπευτικής Ένωσης Λεμεσού Ανδρέας Ανδρέου, ήταν ο μεγάλος νικητής στον αγώνα κόμπακ για το «Κύπελλο Λάρνακας», που έγινε το περασμένο Σαββατοκύριακο 28 και 29 Αυγούστου στο Ολυμπιακό σκοπευτήριο Λάρνακας. Ο αγώνας, που ήταν ο έκτος του φετινού Παγκυπρίου Πρωταθλήματος Σκοποβολής ΟΠΑΠ, για δεύτερη χρονιά ήταν αφιερωμένος στη μνήμη του τέως διεθνή σκοπευτή και μέλους της ΣΚΟΛΑΡ, αείμνηστου Σεραφείμ Σωτηρίου.

Ο αθλητής της ΣΕΛ, μετά από εξαιρετική εμφάνιση, ολοκλήρωσε τον αγώνα με 97 επιτυχίες στους 100 δίσκους, εξασφαλίζοντας την πρώτη του φετινή νίκη, με μια επιτυχία περισσότερη από τον Άγγελο Αβραάμ της ΣΚΟΛΕΜ που πέτυχε 96/100, ενώ ακολούθησαν τέσσερις αθλητές με 95/100: οι Λεύκιος Μιλτιάδους (ΣΚΟΛΕΜ), Ιάσονας Τζιοβάνης (ΣΚΟΕΠΑ), και οι αθλητές του ΣΚΟΠΑΦ Ντίνος Κωνσταντίνου και Χάρης Χριστοδουλίδης. Στη Β’ κατηγορία πρώτευσε ο Πάμπος Χαραλάμπους της ΣΚΟΚΕΡ με 91/100 στη Γ’ κατηγορία ο Νικόλας Μανιταρά της ΣΚΟΛΑΡ με 93/100 και στη Δ’ κατηγορία ο Κύπρος Κυπριανού της ΣΚΟΛΕΥ με 94/100.

Ο Αντώνης Αντωνίου της ΣΚΟΛΕΜ με 91/100 ήταν ο νικητής στους σίνιορς, ενώ στους βετεράνους την πρώτη θέση εξασφάλισε ο Ανδρέας Κατζιανής της ΣΚΟΑΜ με 80/100 και στους έφηβους, ο νεαρός Στόεβ Καλογιάν της ΣΚΟΛΕΜ με 86/100.

Αναλυτικά τα αποτελέσματα του έκτου αγώνα κόμπακ του Παγκυπρίου Πρωταθλήματος Σκοποβολής ΟΠΑΠ για το «Κύπελλο Λάρνακας, ήταν τα ακόλουθα σε κάθε κατηγορία: