aekaelanorthosisapoelapollonarisdoksaehtnikosomonoiaolympiakospaeekpafosSuper LeaguePremier LeagueSerie ALaLigaEuro 2020

ΑΛΛΑ ΣΠΟΡΑΛΛΑ ΑΘΛΗΜΑΤΑΣκοποβολή: Ο Ανδρέας Ανδρέου κέρδισε το «Κύπελλο Λάρνακας»

Σκοποβολή: Ο Ανδρέας Ανδρέου κέρδισε το «Κύπελλο Λάρνακας»

Ο διεθνής σκοπευτής της Σκοπευτικής Ένωσης Λεμεσού Ανδρέας Ανδρέου, ήταν ο μεγάλος νικητής στον αγώνα κόμπακ για το «Κύπελλο Λάρνακας», που έγινε το περασμένο Σαββατοκύριακο 28 και 29 Αυγούστου στο Ολυμπιακό σκοπευτήριο Λάρνακας. Ο αγώνας, που ήταν ο έκτος του φετινού Παγκυπρίου Πρωταθλήματος Σκοποβολής ΟΠΑΠ, για δεύτερη χρονιά ήταν αφιερωμένος στη μνήμη του τέως διεθνή σκοπευτή και μέλους της ΣΚΟΛΑΡ, αείμνηστου Σεραφείμ Σωτηρίου.

Ο αθλητής της ΣΕΛ, μετά από εξαιρετική εμφάνιση, ολοκλήρωσε τον αγώνα με 97 επιτυχίες στους 100 δίσκους, εξασφαλίζοντας την πρώτη του φετινή νίκη, με μια επιτυχία περισσότερη από τον Άγγελο Αβραάμ της ΣΚΟΛΕΜ που πέτυχε 96/100, ενώ ακολούθησαν τέσσερις αθλητές με 95/100: οι Λεύκιος Μιλτιάδους (ΣΚΟΛΕΜ), Ιάσονας Τζιοβάνης (ΣΚΟΕΠΑ), και οι αθλητές του ΣΚΟΠΑΦ Ντίνος Κωνσταντίνου και Χάρης Χριστοδουλίδης. Στη Β’ κατηγορία πρώτευσε ο Πάμπος Χαραλάμπους της ΣΚΟΚΕΡ με 91/100 στη Γ’ κατηγορία ο Νικόλας Μανιταρά της ΣΚΟΛΑΡ με 93/100 και στη Δ’ κατηγορία ο Κύπρος Κυπριανού της ΣΚΟΛΕΥ με 94/100.

Ο Αντώνης Αντωνίου της ΣΚΟΛΕΜ με 91/100 ήταν ο νικητής στους σίνιορς, ενώ στους βετεράνους την πρώτη θέση εξασφάλισε ο Ανδρέας Κατζιανής της ΣΚΟΑΜ με 80/100 και στους έφηβους, ο νεαρός Στόεβ Καλογιάν της ΣΚΟΛΕΜ με 86/100.

Αναλυτικά τα αποτελέσματα του έκτου αγώνα κόμπακ του Παγκυπρίου Πρωταθλήματος Σκοποβολής ΟΠΑΠ για το «Κύπελλο Λάρνακας, ήταν τα ακόλουθα σε κάθε κατηγορία:

Α’ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ
1. Ανδρέας Ανδρέου ΣΕΛ 97/100
2. Άγγελος Αβραάμ ΣΚΟΛΕΜ 96/100
3. Λεύκιος Μιλτιάδους ΣΚΟΛΕΜ 95/100
4. Ιάσονας Τζιοβάνης ΣΚΟΕΠΑ 95/100
5. Ντίνος Κωνσταντίνου ΣΚΟΠΑΦ 95/100
6. Χάρης Χριστοδουλίδης ΣΚΟΠΑΦ 95/100

Β’ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ
1. Πάμπος Χαραλάμπους ΣΚΟΚΕΡ 91/100
2. Γιώργος Κακολής ΣΚΟΕΠΑ 91/100
3. Κυριάκος Σκορδής ΣΚΟΚΕΡ 91/100
4. Μιχάλης Τζιαπούρας ΣΚΟΚΕΡ 90/100
5. Στέλιος Λαυρεντίου ΣΚΟΛΕΜ 89/100
6. Παντελής Παντελή ΣΚΟΚΕΡ 89/100

Γ’ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ
1. Νικόλας Μανιταρά ΣΚΟΛΑΡ 93/100
2. Λένος Κυριάκου ΣΚΟΠΑΦ 91/100
3. Άγγελος Κωνσταντίνου ΣΚΟΚΕΡ 89/100
4. Μίκης Φυλακτού ΣΚΟΛΕΥ 89/100
5. Γιώργος Κουμή ΣΚΟΠΑΦ 88/100
6. Κυριάκος Σωτηρίου ΣΚΟΛΑΡ 88/100

Δ’ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ
1. Κύπρος Κυπριανού ΣΚΟΛΕΥ 94/100
2. Αγαθοκλής Κωνσταντίνου ΣΚΟΠΑΦ 92/100
3. Ανδρέας Βασιλείου ΣΚΟΛΑΡ 91/100

ΣΙΝΙΟΡΣ
1. Αντώνης Αντωνίου ΣΚΟΛΕΜ 91/100
2. Μίκης Φυλακτού ΣΚΟΛΕΥ 89/100
3. Κωστάκης Κωνσταντίνου ΣΚΟΛΑΡ 87/100

ΒΕΤΕΡΑΝΟΙ
1. Ανδρέας Κατζιανής ΣΚΟΑΜ 80/100
2. Νίκος Πετρίδης ΣΚΟΛΕΥ 77/100
3. Ευάγγελος Καραβόλιας ΣΚΟΛΕΥ 69/100

ΕΦΗΒΟΙ
1. Στόεβ Καλογιάν ΣΚΟΛΕΜ 86/100
2. Σαλίχ Κιράνογλου ΣΚΟΑΜ 86/100
3. Κωνσταντίνος Περιστιάνης ΣΚΟΛΑΡ 72/100

ΤΑ ΠΙΟ ΔΗΜΟΦΙΛΗ

ΤΕΛΕΥΤΑΙΑ ΝΕΑ

ΤΕΛΕΥΤΑΙΑ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑΣ