aekaelanorthosisapoelapollonarisdoksaehtnikosomonoiaolympiakospaeekpafosSuper LeaguePremier LeagueSerie ALaLigaEuro 2020

ΑΛΛΑ ΣΠΟΡΟΛΥΜΠΙΑΚΟΙ ΑΓΩΝΕΣΟλυμπιακοί Αγώνες: Το πρόγραμμα των Ελλήνων αθλητών για την Κυριακή (25/7)

Ολυμπιακοί Αγώνες: Το πρόγραμμα των Ελλήνων αθλητών για την Κυριακή (25/7)

Άννα Κορακάκη, Στέφανος Τσιτσιπάς και Εθνική πόλο ανδρών είναι κάποιοι από τους αθλητές που μπαίνουν την Κυριακή (25/7) στη μάχη των Ολυμπιακών Αγώνων του Τόκιο. Δείτε το πρόγραμμα.

Σημαντικές πρεμιέρες περιλαμβάνει το πρόγραμμα της Κυριακής (25/7) για τους Έλληνες αθλητές που βρίσκονται στο Τόκιο.

Η μέρα θα ανοίξει με την προσπάθεια της Άννας Κορακάκη στα προκριματικά των 10μ. αεροβόλου πιστολιού, ενώ στις 05:30 η Εθνική πόλο ανδρών θα δώσει το πρώτο ματς του ομίλου της κόντρα στην Ουγγαρία. Γύρω στις 10:30-11:00, δε, ο Στέφανος Τσιτσιπάς θα ξεκινήσει την προσπάθειά του στο τένις κόντρα στον Γερμανό Φίλιπ Κολσράιμπερ.

Στη μάχη θα μπουν και δύο ακόμα κολυμβητές, ο Απόστολος Χρήστου και ο Δημήτρης Μάρκου, ο Νίκος Μαυρομμάτης στη σκοποβολή, η Φανή Τζέλη στο τάε κβο ντο και οι Βασιλεία Καραχάλιου, Βύρων Κοκκαλάνης και Κατερίνα Δίβαρη στην ιστιοπλοΐα.

Στην κωπηλασία, η Χριστίνα Μπούρμπου και η Μαρία Κυρίδου θα προσπαθήσουν να μείνουν «ζωντανές» μέσω του ρεπεσάζ, ενώ ο Στέφανος Ντούσκος και η Αννέτα Κυρίδου θα διεκδικήσουν την πρόκρισή τους στα ημιτελικά του σκιφ ανδρών και γυναικών αντίστοιχα.

Στον δεύτερο γύρο της επιτραπέζιας αντισφαίρισης ο Παναγιώτης Γκιώνης θα αντιμετωπίσει τον Αιγύπτιο Αχμέντ Σαλέχ.

Το πρόγραμμα της Κυριακής (25/7):

03:00 Σκοποβολή (10μ. αεροβόλο πιστόλι γυναικών, προκριματικά)
Άννα Κορακάκη

03:50 Κωπηλασία (δίκωπος γυναικών, ρεπεσάζ)
Μαρία Κυρίδου-Χριστίνα Μπούρμπου

04:00 Σκοποβολή (σκιτ ανδρών, προκριματικά)
Νίκος Μαυρομμάτης

04:46 Κολύμβηση
Άννα Ντουντουνάκη (100μ. πεταλούδα, ημιτελικός)

04:56 Τάε Κβο Ντο (-57κ, φάση των «16»)
Φανή Τζέλη-Τατιάνα Μινίνα

05:00 Τένις (1ος γύρος)
Τσιτσιπάς-Κολσράιμπερ (γύρω στις 10:30-11:00 αναμένεται να ξεκινήσει ο αγώνας)

05:20 Κωπηλασία (σκιφ γυναικών, προημιτελικά)
Αννέτα Κυρίδου

05:30 Πόλο ανδρών
Ελλάδα-Ουγγαρία

05:40 Κωπηλασία (σκιφ ανδρών, προημιτελικά)
Στέφανος Ντούσκος

06:05 Ιστιοπλοΐα (Race 01), 07:15 (Race 2)
Βασιλεία Καραχάλιου (Laser Radial)

06:05 Ιστιοπλοΐα (Race 01) 06:50 (Race 02), 07:40 (Race 03)
Βύρων Κοκκαλάνης (RS:X)

08:45 Πινγκ πονγκ (2ος γύρος) ΕΡΤ SPORTS
Γκιώνης-Σαλέχ

09:05 Ιστιοπλοΐα (Race 01), 09:50 (Race 02), 10:40 (Race 03)
Κατερίνα Δίβαρη (RS:X)

13:17 Κολύμβηση
Δημήτρης Μάρκος (200μ. ελεύθερο, προκριματικά)

14:03 Κολύμβηση
Απόστολος Χρήστου (100μ. ύπτιο, προκριματικά)

14:30 Κολύμβηση
4Χ100 ελεύθερο (προκριματικά)

ΠΗΓΗsport-fm.gr

ΤΑ ΠΙΟ ΔΗΜΟΦΙΛΗ

ΤΕΛΕΥΤΑΙΑ ΝΕΑ

ΤΕΛΕΥΤΑΙΑ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑΣ