ΑΛΛΑ ΣΠΟΡΑΛΛΑ ΑΘΛΗΜΑΤΑΤο αργυρό μετάλλιο ο Χρήστου - Έχασε το χρυσό για δέκατα του δευτερολέπτου

Το αργυρό μετάλλιο ο Χρήστου – Έχασε το χρυσό για δέκατα του δευτερολέπτου

Δεύτερό σερί μετάλλιο για την Ελλάδα την Τετάρτη στο Ευρωπαϊκό Πρωτάθλημα υγρού στίβου της Ρώμης, αφού ο Απόστολος Χρήστου πήρε τη δεύτερη θέση στα 100 μέτρα ύπτιο.

«Ασημένιος» στα 100 μέτρα ύπτιο στο Ευρωπαϊκό Πρωτάθλημα υγρού στίβου της Ρώμης ο Απόστολος Χρήστου. Ο Έλληνας πρωταθλητής τερμάτισε σε 52.24 στον τελικό του αγωνίσματος, μένοντας κατά τρία δέκατα πίσω από τον πρώτο, τον Ιταλό Τσακόν, που ππήρε το χρυσό με 52,21, με τον Χρήστου να συνεχίζει την ελληνική συλλογή μεταλλίων.

Ο Χρήστου γύρισε πολύ γρήγορα μετά το πρώτο 50άρι, όμως έχασε για λίγο στα τελευταία δευτερόλεπτα την επαφή του με τον Ιταλό πρωταθλητή.