«Σπίθα» Λατσιών και Γαβριήλ Γαβριήλ οι νικητές του τρίτου αγώνα

SONY DSC

Η σκοπευτική ομάδα του Κυνηγετικού Συλλόγου «Σπίθα» Λατσιών και ο σκοπευτής Γαβριήλ Γαβριήλ του Κυνηγετικού Συλλόγου «Φραγκολίνα» Καϊμακλίου ήταν οι μεγάλοι νικητές στον τρίτο αγώνα του «Η’ Επαρχιακού Πρωταθλήματος Σκοποβολής Λευκωσίας – Μάικ Τύμβιος», που έγινε το περασμένο Σάββατο 26 Σεπτεμβρίου στο Ολυμπιακό σκοπευτήριο «Λάκης Ψημολοφίτης».

Η περσινή πρωταθλήτρια ομάδα του Κ.Σ. «Σπίθα» Λατσιών, με τους Άθω Βοσκαρίδη, Νεόφυτο Παφίτη, Χρίστο Παρασκευαΐδη, Κύπρο Κυπριανού και Κούλλη Ανδρέου και με συνολικό αποτέλεσμα 164/200, πέτυχε τη δεύτερη της νίκη στο φετινό πρωτάθλημα και έθεσε σοβαρή υποψηφιότητα για διατήρηση των κεκτημένων! Στη δεύτερη θέση τερμάτισε η ομάδα της Κυνηγετικής Ένωσης Λυθροδόντα με 159/200 και στην τρίτη η ομάδα του Κυνηγετικού Συλλόγου «Φραγκολίνα» Καϊμακλίου με 158/200.

Στην ατομική κατάταξη της Α’ κατηγορίας των κυνηγών, πίσω από τον νικητή Γαβριήλ Γαβριήλ που πέτυχε 45/50 τερμάτισαν ο Άθως Βοσκαρίδης του Κ.Σ. «Σπίθα» Λατσιών με 44/50 και ο Αντώνης Αντωνίου με 43/50. Στη Β’ κατηγορία των κυνηγών πρώτευσε ο Παναγιώτης Νεοφύτου του Κ.Σ. «Πολύκαττος» Αγίας Μαρίνας με 40/50, στους έφηβους ο Ανδρέας Λάμπρου του Κ.Σ. «Ταμασός» Ορεινής με 42/50 και στους βετεράνους κυνηγούς, ο Ηλίας Χαραλάμπους του Κ.Σ. «Πλουμί» Κοκκινοτριμιθιάς με 40/50.

Στις κατηγορίες των σκοπευτών, ο Ευγένιος Ζήσιμος του Κ.Σ. «Σπίθα» Λατσιών πρώτευσε στην Α’ κατηγορία με 47/50 και ο Σπύρος Σαββίδης της ΣΚΟΛΕΥ στη Β’ κατηγορία με 45/50, ενώ ο Κυριάκος Πατσαλίδης της ΣΚΟΚΕΡ ήταν ο νικητής στους βετεράνους σκοπευτές με 42/50. Αναλυτικά τα αποτελέσματα του τρίτου αγώνα του Επαρχιακού Πρωταθλήματος Σκοποβολής «Μάικ Τύμβιος», ήταν τα ακόλουθα σε κάθε κατηγορία:

ΟΜΑΔΙΚΗ ΚΑΤΑΤΑΞΗ
1. Κυνηγετικός Σύλλογος «Σπίθα» Λατσιών 164/200
2. Κυνηγετική Ένωση Λυθροδόντα 159/200
3. Κ. Σ. “Φραγκολίνα” Καϊμακλίου 158/200
4. Κυνηγετικός Σύλλογος “Φτέλια” Γερίου 158/200
5. Κ.Σ. “Πολύκαττος” Αγίας Μαρίνας Ξ. 157/200
6. Κ.Σ. “Πλουμί” Κοκκινοτριμιθιάς 147/200

ΚΥΝΗΓΟΙ Α’ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑΣ
1. Γαβριήλ Γαβριήλ “Φραγκολίνα” Καϊμακλίου 45/50
2. Άθως Βοσκαρίδης “Σπίθα” Λατσιών 44/50
3. Αντώνης Αντωνίου Κ.Ε. Λευκωσίας 43/50
4. Άκης Στεφανίδης “Φραγκολίνα” Καϊμακλίου 43/50
5. Πέτρος Κυριάκου “Φτέλια” Γερίου 42/50
6. Κυριάκος Κυλίλης “Φτέλια” Γερίου 42/50

ΚΥΝΗΓΟΙ Β’ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑΣ
1. Παναγιώτης Νεοφύτου “Πολύκαττος” Αγίας Μαρίνας 40/50
2. Αντώνης Παναγίδης Κ.Ε. Λευκωσίας 38/50
3. Χριστόφορος Πετρίδης “Φτέλια” Γερίου 38/50
4. Σάββας Ιωακείμ “Πολύκαττος” Αγίας Μαρίνας 37/50
5. Ανδρέας Κοκκαλής Κ.Ε. Λυθροδόντα 36/50
6. Χριστόδ. Χριστοδούλου Κ.Ε. Λευκωσίας 36/50

ΒΕΕΡΑΝΟΙ ΚΥΝΗΓΟΙ
1. Ηλίας Χαραλάμπους “Πλουμί” Κοκκινοτριμιθιάς 40/50
2. Θανάσης Κωνσταντίνου “Πολύκαττος” Αγίας Μαρίνας 39/50
3. Μιχάλης Παπανικολάου Κ.Ε. Λευκωσίας 38/50

ΕΦΗΒΟΙ
1. Ανδρέας Λάμπρου “Ταμασός” Ορεινής 42/50
2. Γιώργος Γρηγορίου Κ.Ε. Λευκωσίας 42/50
3. Μιχάλης Ζήσιμος “Σπίθα” Λατσιών 34/50

ΣΚΟΠΕΥΤΕΣ Α’ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑΣ
1. Ευγένιος Ζήσιμος “Σπίθα” Λατσιών 47/50
2. Πάμπος Χαραλάμπους ΣΚΟΚΕΡ 46/50
3. Δάκης Αντωνίου ΣΚΟΛΕΥ 44/50

ΣΚΟΠΕΥΤΕΣ Β’ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑΣ
1. Σπύρος Σαββίδης ΣΚΟΛΕΥ 45/50
2. Νικόλας Κκώστης “Ταμασός” Ορεινής 43/50
3. Νεοκλής Ιωνά ΣΚΟΛΕΥ 42/50

ΒΕΤΕΡΑΝΟΙ ΣΚΟΠΕΥΤΕΣ
1.Κυριάκος Πατσαλίδης ΣΚΟΚΕΡ 42/50
2. Βάκης Παναγίδης Κ.Ε.Λευκωσίας 39/50
3. Ανδρέας Εφέ Κ.Ε. Λυθροδόντα 36/50

ΚΟΙΝΟΠΟΙΗΣΗ

ΤΑ ΠΙΟ ΔΗΜΟΦΙΛΗ