ΑΛΛΑ ΣΠΟΡΑΛΛΑ ΑΘΛΗΜΑΤΑΣκοποβολή: Ο Άγγελος Αβραάμ πήρε το «Κύπελλο Πάφου»

Σκοποβολή: Ο Άγγελος Αβραάμ πήρε το «Κύπελλο Πάφου»

Ο διεθνής σκοπευτής της Σκοπευτικής Οργάνωσης Λεμεσού Άγγελος Αβραάμ, ήταν ο νικητής στον τρίτο αγώνα σπόρτιγκ του Παγκυπρίου Πρωταθλήματος σκοποβολής ΟΠΑΠ για το «Κύπελλο Πάφου». Ο αγώνας, που ήταν ο πρώτος μετά την τρίμηνη διακοπή του πρωταθλήματος λόγω του κορωνοϊού, έγινε στο επαρχιακό σκοπευτήριο Πάφου την περασμένη Κυριακή 28 Ιουνίου και τον αθλοθέτησε η εταιρία PREMIUM GUN STORE, αντιπρόσωποι των ιταλικών όπλων RIZZINI.

Ο περσινός πρωταθλητής της ΣΚΟΚ πήρε την πρώτη φετινή του νίκη, αφού προηγουμένως χρειάστηκε να κερδίσει σε αγώνα μπαράζ τον αθλητή του ΣΚΟΠΑΦ Ντίνο Κωνσταντίνου, με τον οποίο βρέθηκε ισόβαθμος στην κανονική διάρκεια του αγώνα με 87/100. Στη δοκιμασία του μπαράζ των πέντε δίσκων, ο Άγγελος είχε τρεις εύστοχες βολές, έναντι δυο του αντιπάλου του. Ο Ντίνος Κωνσταντίνου, με το 87/100 εξασφάλισε και την πρώτη θέση στην Δ’ κατηγορία, ενώ στη Β’ κατηγορία νικητής ήταν ο Κωνσταντίνος Αριστοφάνους της ΣΚΟΛΑΡ με 84/100 και στην Γ’ κατηγορία ο Άγγελος Κουρουνάς της ίδιας Οργάνωσης με 83/100.

Ο Λουκάς Χάματσος της ΣΚΟΑΜ, με 79/100 εξασφάλισε την πρώτη θέση στους σίνιορς και ο Γιώργος Ευστρατίου της ΣΕΛ πρώτευσε στους βετεράνους με 68/100, ενώ ο νεαρός Ιάκωβος Ονουφρίου του ΣΚΟΠΑΦ με 69/100 ήταν ο νικητής στην κατηγορία των εφήβων.

Αναλυτικά τα αποτελέσματα του τρίτου αγώνα σπόρτιγκ του Παγκυπρίου Πρωταθλήματος Σκοποβολής ΟΠΑΠ, για το «Κύπελλο Πάφου» ήταν τα ακόλουθα σε κάθε κατηγορία: