ΑΛΛΑ ΣΠΟΡΑΛΛΑ ΑΘΛΗΜΑΤΑΣΚΟΛΕΜ και Λεύκιος Μιλτιάδους κέρδισαν τους Διασωματειακούς Αγώνες

ΣΚΟΛΕΜ και Λεύκιος Μιλτιάδους κέρδισαν τους Διασωματειακούς Αγώνες

Η ομάδα κόμπακ της Σκοπευτικής Οργάνωσης Λεμεσού και ο διεθνής σκοπευτής της ίδιας Οργάνωσης Λεύκιος Μιλτιάδους, ήταν οι μεγάλοι νικητές στους Παγκύπριους Διασωματειακούς Αγώνες κόμπακ που ήταν και ο τελευταίος αγώνας του Παγκυπρίου Πρωταθλήματος Σκοποβολής ΟΠΑΠ στο συγκεκριμένο αγώνισμα.

Οι αγώνες έγιναν στο Ολυμπιακό σκοπευτήριο Λάρνακας το περασμένο Σαββατοκύριακο 24 και 25 Οκτωβρίου και ήταν αφιερωμένοι στη μνήμη του τέως σκοπευτή και μέλους της ΣΚΟΛΑΡ, αείμνηστου Σεραφείμ Σωτηρίου. Τόσο στη διάρκεια των αγώνων όσο και στην τελετή βράβευσης των νικητών, τηρήθηκαν από τους διοργανωτές όλα τα πρωτόκολλα του Υπουργείου Υγείας που αφορούν στον Covid 19.

Η ομάδα της ΣΚΟΛΕΜ με τους Λεύκιο Μιλτιάδους (98/100), Χάρη Κωνσταντίνου (96/100) και Άγγελο Αβραάμ (91/100), πήρε τη νίκη με συνολικό αποτέλεσμα 285/300, έναντι 282/300 της δεύτερης ομάδας της ΣΚΟΛΕΥ και 275/300 της τρίτης ΣΚΟΛΑΡ. Πίσω από τον νικητή Λεύκιο Μιλτιάδους που πέτυχε 98/100 στη γενική κατάταξη, τερμάτισαν οι συναθλητές του στη ΣΚΟΛΕΜ, Χριστόδουλος Αμύρωτος και Χάρης Κωνσταντίνου με 96/100, με τον Αμύρωτο να καταλαμβάνει και την πρώτη θέση στη Β’ κατηγορία, ενώ στην Γ’ κατηγορία πρώτευσε ο Γιάννος Νεοφύτου της ΣΚΟΛΕΥ με 91/100, αποτέλεσμα που του χάρισε και την πρώτη θέση στους σίνιορς.

Στην Δ’ κατηγορία κέρδισε ο Γρηγόρης Τούμπας της ΣΚΟΚΕΡ με 92/100, όσους πέτυχε και ο νικητής των εφήβων Νικόλας Μαυρουδής της ΣΚΟΛΕΜ, ενώ στους βετεράνους την πρώτη θέση πήρε ο Ευάγγελος Καραβόλιας της ΣΚΟΛΕΥ με 84/100 και στις γυναίκες η Ειρήνη Λουκαΐδου της ίδιας Οργάνωσης με 51/100.

Τα τελικά αποτελέσματα των Παγκύπριων Διασωματειαών Αγώνων κόμπακ, σε κάθε κατηγορία ήταν τα ακόλουθα: