ΣΚΟΛΕΜ και Λεύκιος Μιλτιάδους κέρδισαν τους Διασωματειακούς Αγώνες

SONY DSC

Η ομάδα κόμπακ της Σκοπευτικής Οργάνωσης Λεμεσού και ο διεθνής σκοπευτής της ίδιας Οργάνωσης Λεύκιος Μιλτιάδους, ήταν οι μεγάλοι νικητές στους Παγκύπριους Διασωματειακούς Αγώνες κόμπακ που ήταν και ο τελευταίος αγώνας του Παγκυπρίου Πρωταθλήματος Σκοποβολής ΟΠΑΠ στο συγκεκριμένο αγώνισμα.

Οι αγώνες έγιναν στο Ολυμπιακό σκοπευτήριο Λάρνακας το περασμένο Σαββατοκύριακο 24 και 25 Οκτωβρίου και ήταν αφιερωμένοι στη μνήμη του τέως σκοπευτή και μέλους της ΣΚΟΛΑΡ, αείμνηστου Σεραφείμ Σωτηρίου. Τόσο στη διάρκεια των αγώνων όσο και στην τελετή βράβευσης των νικητών, τηρήθηκαν από τους διοργανωτές όλα τα πρωτόκολλα του Υπουργείου Υγείας που αφορούν στον Covid 19.

Η ομάδα της ΣΚΟΛΕΜ με τους Λεύκιο Μιλτιάδους (98/100), Χάρη Κωνσταντίνου (96/100) και Άγγελο Αβραάμ (91/100), πήρε τη νίκη με συνολικό αποτέλεσμα 285/300, έναντι 282/300 της δεύτερης ομάδας της ΣΚΟΛΕΥ και 275/300 της τρίτης ΣΚΟΛΑΡ. Πίσω από τον νικητή Λεύκιο Μιλτιάδους που πέτυχε 98/100 στη γενική κατάταξη, τερμάτισαν οι συναθλητές του στη ΣΚΟΛΕΜ, Χριστόδουλος Αμύρωτος και Χάρης Κωνσταντίνου με 96/100, με τον Αμύρωτο να καταλαμβάνει και την πρώτη θέση στη Β’ κατηγορία, ενώ στην Γ’ κατηγορία πρώτευσε ο Γιάννος Νεοφύτου της ΣΚΟΛΕΥ με 91/100, αποτέλεσμα που του χάρισε και την πρώτη θέση στους σίνιορς.

Στην Δ’ κατηγορία κέρδισε ο Γρηγόρης Τούμπας της ΣΚΟΚΕΡ με 92/100, όσους πέτυχε και ο νικητής των εφήβων Νικόλας Μαυρουδής της ΣΚΟΛΕΜ, ενώ στους βετεράνους την πρώτη θέση πήρε ο Ευάγγελος Καραβόλιας της ΣΚΟΛΕΥ με 84/100 και στις γυναίκες η Ειρήνη Λουκαΐδου της ίδιας Οργάνωσης με 51/100.

Τα τελικά αποτελέσματα των Παγκύπριων Διασωματειαών Αγώνων κόμπακ, σε κάθε κατηγορία ήταν τα ακόλουθα:

ΟΜΑΔΙΚΗ ΚΑΤΑΤΑΞΗ
1. Σκοπευτική Οργάνωση Λεμεσού 285/300
2. Σκοπευτική Οργάνωση Λευκωσίας 282/300
3. Σκοπευτική Οργάνωση Λάρνακας 275/300
4. Σκοπευτική Οργάνωση Αμμοχώστου 273/300
5. Σκοπευτικός Όμιλος Πάφου 271/300
6. Σκοπευτική Οργάνωση Κερύνειας 265/300

Α’ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ
1. Λεύκιος Μιλτιάδους ΣΚΟΛΕΜ 98/100
2. Χάρης Κωνσταντίνου ΣΚΟΛΕΜ 96/100
3. Ανδρέας Ανδρέου ΣΕΛ 95/100
4. Πέτρος Ιωάννου ΣΚΟΛΕΥ 95/100
5. Κωνσταντ. Κωνσταντίνου ΣΚΟΛΕΥ 95/100
6. Κύπρος Κυπριανού ΣΚΟΛΕΥ 95/100

Β’ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ
1. Χριστόδουλος Αμύρωτος ΣΚΟΛΕΜ 96/100
2. Κωνσταντ. Αριστοφάνους ΣΚΟΛΑΡ 95/100
3. Γιάννος Αντωνίου ΣΚΟΛΕΥ 94/100
4. Πάμπος Χαραλάμπους ΣΚΟΚΕΡ 92/100
5. Μιχάλης Τζιαπούρας ΣΚΟΚΕΡ 92/100
6. Γιάννος Χριστοφή ΣΚΟΛΕΜ 92/100

Γ’ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ
1. Γιάννος Νεοφύτου ΣΚΟΛΕΥ 91/100
2. Άγγελος Κουρουνας ΣΚΟΛΑΡ 91/100
3. Κυριάκος Σκορδής ΣΚΟΚΕΡ 88/100
4. Αγαθοκλής Κωνσταντίνου ΣΚΟΠΑΦ 88/100
5. Στέλιος Λαυρεντίου ΣΚΟΛΕΜ 88/100
6. Μίκης Φυλακτού ΣΚΟΛΕΥ 87/100

Δ’ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ
1. Γρηγόρης Τούμπας ΣΚΟΚΕΡ 92/100
2. Λεόντιος Λεοντίου ΣΚΟΛΑΡ 91/100
3. Ανδρέας Ττίγγος ΣΚΟΕΠΑ 90/100

ΣΙΝΙΟΡΣ
1. Γιάννος Νεοφύτου ΣΚΟΛΕΥ 91/100
2. Μαρκ Μίλαν ΣΚΟΛΕΜ 88/100
3. Μίκης Φυλακτού ΣΚΟΛΕΥ 87/100

ΒΕΤΕΡΑΝΟΙ
1. Ευάγγελος Καραβόλιας ΣΚΟΛΕΥ 84/100
2. Νίκος Πετρίδης ΣΚΟΛΕΥ 68/100
3. Ντέρεκ Καρ ΣΚΟΛΕΜ 64/100

ΕΦΗΒΟΙ
1. Νικόλας Μαυρουδής ΣΚΟΛΕΜ 92/100
2. Αλέξανδρος Δημητρίου ΣΚΟΛΕΜ 78/100
3. Γιώργος Γρηγορίου ΣΚΟΛΕΥ 72/100

ΜΕΣΩGoal.com.cy team
ΚΟΙΝΟΠΟΙΗΣΗ

ΤΑ ΠΙΟ ΔΗΜΟΦΙΛΗ