aekaelanorthosisapoelapollonarisdoksaehtnikosomonoiaolympiakospaeekpafosSuper LeaguePremier LeagueSerie ALaLigaEuro 2020

ΑΛΛΑ ΣΠΟΡΑΛΛΑ ΑΘΛΗΜΑΤΑΣΚ.Ο. Λευκωσίας και Κ. Αριστοφάνους κέρδισαν τους Διασωματειακούς Αγώνες!

ΣΚ.Ο. Λευκωσίας και Κ. Αριστοφάνους κέρδισαν τους Διασωματειακούς Αγώνες!

Με τη νικήτρια ομάδα της ΣΚΟΛΕΥ αγωνίστηκαν οι σκοπευτές Κωνσταντίνος Κωνσταντίνου, Πέτρος Ιωάννου, Φάνος Μιχαήλ και Ηλίας Ηλία

Με συνολικό αποτέλεσμα 338/400, η ομάδα σπόρτιγκ της Σκοπευτικής Οργάνωσης Λευκωσίας εξασφάλισε την πρώτη θέση και το χρυσό μετάλλιο στους Παγκύπριους Διασωματειακούς Αγώνες, ενώ στη ατομική κατάταξη κέρδισε ο διεθνής σκοπευτής της Σκοπευτικής Οργάνωσης Λάρνακας Κωνσταντίνος Αριστοφάνους με 90/100. Οι Διασωματειακοί, ήταν ο τελευταίος αγώνας του Παγκυπρίου Πρωταθλήματος Σκοποβολής ΟΠΑΠ κι έγιναν στο διεθνές σκοπευτήριο Λεμεσού την περασμένη Κυριακή3 Οκτωβρίου, με διοργανωτή τη Σκοπευτική Οργάνωση Αμμοχώστου και αθλοθέτη την Τράπεζα Κύπρου.

Η ομάδα της ΣΚΟΛΕΥ, με τους Κωνσταντίνο Κωνσταντίνου, Πέτρο Ιωάννου, Φάνο Μιχαήλ και Ηλία Ηλία, πήρε με σχετική άνεση την πρώτη θέση με 338/400, έναντι 332/400 του Σκοπευτικού Ομίλου Πάφου και 330/400 της Σκοπευτικής Οργάνωσης Λάρνακας που τερμάτισε στην τρίτη θέση.

Στη ατομική κατάταξη των σκοπευτών, ο Κωνσταντίνος Αριστοφάνους με το 90/100, εξασφάλισε την πρώτη θέση τόσο στη γενική κατάταξη όσο και στη Β’ κατηγορία όπου αγωνίζεται. Δεύτερος στη γενική κατάταξη και πρώτος στην Α’ κατηγορία τερμάτισε ο διεθνής σκοπευτής της ΣΚΟΛΕΜ Λεύκιος Μιλτιάδους, ενώ στην Γ’ κατηγορία πρώτευσε ο Γιάννος Θεοδώρου της ΣΚΟΑΜ με 85/100 και στη Δ’ κατηγορία ο Ανδρέας Βασιλείου της ΣΚΟΛΕΥ με 88/100. Ο Φάνος Μιχαήλ της ΣΚΟΛΕΥ, με 83/100 ήταν ο νικητής στην κατηγορία των σίνιορς ενώ ο Ανδρέας Κατζιανής της ΣΚΟΑΜ με 74/100 πήρε την πρώτη θέση στην κατηγορία των βετεράνων και ο Τουρκοκύπριος συναθλητής του Σαλίχ Κιράνογλου, με το ίδιο αποτέλεσμα πρώτευσε στην κατηγορία των εφήβων.

Αναλυτικά τα αποτελέσματα των Παγκύπριων Διασωματειακών Αγώνων σπόρτιγκ, ήταν τα ακόλουθα σε κάθε κατηγορία:

ΟΜΑΔΙΚΗ ΚΑΤΑΤΑΞΗ
1. Σκοπευτική Οργάνωση Λευκωσίας 338/400
2. Σκοπευτικός Όμιλος Πάφου 332/400
3. Σκοπευτική Οργάνωση Λάρνακας 330/400

Α’ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ
1. Λεύκιος Μιλτιάδους ΣΚΟΛΕΜ 89/100
2. Χάρης Χριστοδουλίδης ΣΚΟΠΑΦ 88/100
3. Νεόφυτος Σιαλής ΣΚΟΑΜ 87/100
4. Κωνσταντίνος Κωνσταντίνου ΣΚΟΛΕΥ 87/100
5. Πέτρος Ιωάννου ΣΚΟΛΕΥ 86/100
6. Ντίνος Κωνσταντίνου ΣΚΟΠΑΦ 85/100

Β’ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ
1. Κωνσταντίνος Αριστοφάνους ΣΚΟΛΑΡ 90/100
2. Σταύρος Σταύρου ΣΚΟΚΕΡ 86/100
3. Χαράλαμπος Κυριάκου ΣΚΟΑΜ 84/100
4. Γιώργος Σταυρινού ΣΚΟΛΑΡ 84/100
5. Φάνος Μιχαήλ ΣΚΟΛΕΥ 83/100
6. Παντελής Παντελή ΣΚΟΚΕΡ 82/100

Γ’ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ
1. Γιάννος Θεοδώρου ΣΚΟΑΜ 85/100
2. Αγαθοκλής Κωνσταντίνου ΣΚΟΠΑΦ 84/100
3. Σάκης Καουρτίσιης ΣΚΟΛΕΥ 79/100
4. Βασίλης Βασιλείου ΣΚΟΚΕΡ 79/100
5. Νίκος Κουλέρμος ΣΚΟΚΕΡ 79/100
6. Νικόλας Μανιταρά ΣΚΟΛΑΡ 78/100

Δ’ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ
1. Ανδρέας Βασιλείου ΣΚΟΛΕΥ 88/100
2. Χαράλαμπος Μιχαήλ ΣΚΟΚΕΡ 85/100
3. Μιχάλης Χριστοδουλίδης ΣΕΛ 84/100

ΣΙΝΙΟΡΣ
1. Φάνος Μιχαήλ ΣΚΟΛΕΥ 83/100
2. Μίκης Φυλακτού ΣΚΟΛΕΥ 77/100
3. Αντώνης Αντωνίου ΣΚΟΛΕΜ 77/100

ΒΕΤΕΡΑΝΟΙ
1. Ανδρέας Κατζιανής ΣΚΟΑΜ 74/100
2. Ευάγγελος Καραβόλιας ΣΚΟΛΕΥ 67/100
3. Νίκος Πετρίδης ΣΚΟΛΕΥ 63/100

ΕΦΗΒΟΙ
1. Σαλίχ Κιράνογλου ΣΚΟΑΜ 74/100
2. Χαράλαμπος Νεοφύτου ΣΚΟΛΕΥ 62/100

ΤΑ ΠΙΟ ΔΗΜΟΦΙΛΗ

ΤΕΛΕΥΤΑΙΑ ΝΕΑ

ΤΕΛΕΥΤΑΙΑ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑΣ