ΑΛΛΑ ΣΠΟΡΑΛΛΑ ΑΘΛΗΜΑΤΑΣΚ.Ο. Λευκωσίας και Κ. Αριστοφάνους κέρδισαν τους Διασωματειακούς Αγώνες!

ΣΚ.Ο. Λευκωσίας και Κ. Αριστοφάνους κέρδισαν τους Διασωματειακούς Αγώνες!

Με συνολικό αποτέλεσμα 338/400, η ομάδα σπόρτιγκ της Σκοπευτικής Οργάνωσης Λευκωσίας εξασφάλισε την πρώτη θέση και το χρυσό μετάλλιο στους Παγκύπριους Διασωματειακούς Αγώνες, ενώ στη ατομική κατάταξη κέρδισε ο διεθνής σκοπευτής της Σκοπευτικής Οργάνωσης Λάρνακας Κωνσταντίνος Αριστοφάνους με 90/100. Οι Διασωματειακοί, ήταν ο τελευταίος αγώνας του Παγκυπρίου Πρωταθλήματος Σκοποβολής ΟΠΑΠ κι έγιναν στο διεθνές σκοπευτήριο Λεμεσού την περασμένη Κυριακή3 Οκτωβρίου, με διοργανωτή τη Σκοπευτική Οργάνωση Αμμοχώστου και αθλοθέτη την Τράπεζα Κύπρου.

Η ομάδα της ΣΚΟΛΕΥ, με τους Κωνσταντίνο Κωνσταντίνου, Πέτρο Ιωάννου, Φάνο Μιχαήλ και Ηλία Ηλία, πήρε με σχετική άνεση την πρώτη θέση με 338/400, έναντι 332/400 του Σκοπευτικού Ομίλου Πάφου και 330/400 της Σκοπευτικής Οργάνωσης Λάρνακας που τερμάτισε στην τρίτη θέση.

Στη ατομική κατάταξη των σκοπευτών, ο Κωνσταντίνος Αριστοφάνους με το 90/100, εξασφάλισε την πρώτη θέση τόσο στη γενική κατάταξη όσο και στη Β’ κατηγορία όπου αγωνίζεται. Δεύτερος στη γενική κατάταξη και πρώτος στην Α’ κατηγορία τερμάτισε ο διεθνής σκοπευτής της ΣΚΟΛΕΜ Λεύκιος Μιλτιάδους, ενώ στην Γ’ κατηγορία πρώτευσε ο Γιάννος Θεοδώρου της ΣΚΟΑΜ με 85/100 και στη Δ’ κατηγορία ο Ανδρέας Βασιλείου της ΣΚΟΛΕΥ με 88/100. Ο Φάνος Μιχαήλ της ΣΚΟΛΕΥ, με 83/100 ήταν ο νικητής στην κατηγορία των σίνιορς ενώ ο Ανδρέας Κατζιανής της ΣΚΟΑΜ με 74/100 πήρε την πρώτη θέση στην κατηγορία των βετεράνων και ο Τουρκοκύπριος συναθλητής του Σαλίχ Κιράνογλου, με το ίδιο αποτέλεσμα πρώτευσε στην κατηγορία των εφήβων.

Αναλυτικά τα αποτελέσματα των Παγκύπριων Διασωματειακών Αγώνων σπόρτιγκ, ήταν τα ακόλουθα σε κάθε κατηγορία: