ΑΛΛΑ ΣΠΟΡΑΛΛΑ ΑΘΛΗΜΑΤΑΣΚ.Ο. Αμμοχώστου και Πάμπος Χατζημιχαήλ κέρδισαν τους Διασωματειακούς Αγώνες!

ΣΚ.Ο. Αμμοχώστου και Πάμπος Χατζημιχαήλ κέρδισαν τους Διασωματειακούς Αγώνες!

Η ομάδα κόμπακ της Σκοπευτικής Οργάνωσης Αμμοχώστου και ο διεθνής σκοπευτής Πάμπος Χατζημιχαήλ της ίδιας Οργάνωσης, ήταν οι μεγάλοι νικητές στους φετινούς Παγκύπριους Διασωματειακούς Αγώνες Κόμπακ που έγιναν το περασμένο Σαββατοκύριακο 9 και 10 Οκτωβρίου. Οι αγώνες, με τους οποίους έπεσε και η αυλαία του Παγκυπρίου Πρωταθλήματος Σκοποβολής ΟΠΑΠ στο συγκεκριμένο αγώνισμα, έγιναν στο επαρχιακό σκοπευτήριο Πάφου, με διοργανωτή τον ομώνυμο Σκοπευτικό Όμιλο.

Η ομάδα της Σκοπευτικής Οργάνωσης Αμμοχώστου, με τους Πάμπο Χατζημιχαήλ, Νεόφυτο Σιαλή και Μάριο Βαρβάτση, με συνολικό αποτέλεσμα 291/300 εξασφάλισε με σχετική άνεση την πρώτη θέση, πέντε δίσκους πάνω από τη δεύτερη ομάδα της ΣΚΟΛΕΜ (286/300), ενώ στην τρίτη θέση τερμάτισε η ομάδα της ΣΚΟΛΕΥ με 281/300.

Στην ατομική κατάταξη, ο νικητής Πάμπος Χατζημιχαήλ, «άγγιξε» … το τέλειο, εξασφαλίζοντας την πρώτη θέση με 99/100, ενώ δεύτερος ήταν ο νικητής της Δ’ κατηγορίας Κύπρος Κυπριανού της ΣΚΟΛΕΥ με 98/100. Στη Β’ κατηγορία πρώτευσε ο αθλητής της ΣΚΟΛΕΜ Κωνσταντίνος Ονησιφόρου με 94/100 και στην Γ’ κατηγορία ο Γιάννος Θεοδώρου της ΣΚΟΑΜ με 93/100. Ο Κωστάκης Κωνσταντίνου της ΣΚΟΛΑΡ εξασφάλισε την πρώτη θέση στους σίνιορς με 93100, ο Νίκος Πετρίδης της ΣΚΟΛΕΥ με 82/100 πρώτευσε στους βετεράνους και ο νεαρός Στόεβ Καλογιάν της ΣΚΟΛΕΜ, με 74/100 ήταν ο νικητής στην κατηγορία των εφήβων.

Αναλυτικά, τα αποτελέσματα του τελευταίου αγώνα κόμπακ του Παγκυπρίου Πρωταθλήματος Σκοποβολής ΟΠΑΠ ήταν τα ακόλουθα σε κάθε κατηγορία.