aekaelanorthosisapoelapollonarisdoksaehtnikosomonoiaolympiakospaeekpafosSuper LeaguePremier LeagueSerie ALaLigaEuro 2020

ΑΛΛΑ ΣΠΟΡΑΛΛΑ ΑΘΛΗΜΑΤΑΣΚ.Ο. Αμμοχώστου και Πάμπος Χατζημιχαήλ κέρδισαν τους Διασωματειακούς Αγώνες!

ΣΚ.Ο. Αμμοχώστου και Πάμπος Χατζημιχαήλ κέρδισαν τους Διασωματειακούς Αγώνες!

Η ομάδα κόμπακ της Σκοπευτικής Οργάνωσης Αμμοχώστου και ο διεθνής σκοπευτής Πάμπος Χατζημιχαήλ της ίδιας Οργάνωσης, ήταν οι μεγάλοι νικητές στους φετινούς Παγκύπριους Διασωματειακούς Αγώνες Κόμπακ που έγιναν το περασμένο Σαββατοκύριακο 9 και 10 Οκτωβρίου. Οι αγώνες, με τους οποίους έπεσε και η αυλαία του Παγκυπρίου Πρωταθλήματος Σκοποβολής ΟΠΑΠ στο συγκεκριμένο αγώνισμα, έγιναν στο επαρχιακό σκοπευτήριο Πάφου, με διοργανωτή τον ομώνυμο Σκοπευτικό Όμιλο.

Η ομάδα της Σκοπευτικής Οργάνωσης Αμμοχώστου, με τους Πάμπο Χατζημιχαήλ, Νεόφυτο Σιαλή και Μάριο Βαρβάτση, με συνολικό αποτέλεσμα 291/300 εξασφάλισε με σχετική άνεση την πρώτη θέση, πέντε δίσκους πάνω από τη δεύτερη ομάδα της ΣΚΟΛΕΜ (286/300), ενώ στην τρίτη θέση τερμάτισε η ομάδα της ΣΚΟΛΕΥ με 281/300.

Στην ατομική κατάταξη, ο νικητής Πάμπος Χατζημιχαήλ, «άγγιξε» … το τέλειο, εξασφαλίζοντας την πρώτη θέση με 99/100, ενώ δεύτερος ήταν ο νικητής της Δ’ κατηγορίας Κύπρος Κυπριανού της ΣΚΟΛΕΥ με 98/100. Στη Β’ κατηγορία πρώτευσε ο αθλητής της ΣΚΟΛΕΜ Κωνσταντίνος Ονησιφόρου με 94/100 και στην Γ’ κατηγορία ο Γιάννος Θεοδώρου της ΣΚΟΑΜ με 93/100. Ο Κωστάκης Κωνσταντίνου της ΣΚΟΛΑΡ εξασφάλισε την πρώτη θέση στους σίνιορς με 93100, ο Νίκος Πετρίδης της ΣΚΟΛΕΥ με 82/100 πρώτευσε στους βετεράνους και ο νεαρός Στόεβ Καλογιάν της ΣΚΟΛΕΜ, με 74/100 ήταν ο νικητής στην κατηγορία των εφήβων.

Αναλυτικά, τα αποτελέσματα του τελευταίου αγώνα κόμπακ του Παγκυπρίου Πρωταθλήματος Σκοποβολής ΟΠΑΠ ήταν τα ακόλουθα σε κάθε κατηγορία.

ΟΜΑΔΙΚΗ ΚΑΤΑΤΑΞΗ

1. Σκοπευτική Οργάνωση Αμμοχώστου 291/300
(Π. Χατζημιχαήλ, Ν. Σιαλής, Μ. Βαρβάτσης)

2. Σκοπευτική Οργάνωση Λεμεσού 286/300
(Λ. Μιλτιάδους, Α. Αβραάμ, Χ. Κωνσταντίνου)

3. Σκοπευτική Οργάνωση Λευκωσίας 283/300
(Κ. Κυπριανού, Κ. Κωνσταντίνου, Π. Ιωάννου)

Α’ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ
1. Πάμπος Χατζημιχαήλ ΣΚΟΑΜ 99/100
2. Ντίνος Κωνσταντίνου ΣΚΟΠΑΦ 97/100
3. Λεύκιος Μιλτιάδους ΣΚΟΛΕΜ 97/100
4. Νεόφυτος Σιαλής ΣΚΟΑΜ 96/100
5. Μάριος Βαρβάτσης ΣΚΟΑΜ 96/100
6. Ευγένιος Ζήσιμος ΣΚΟΛΕΥ 95/100

Β’ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ
1. Κωνστ. Ονησιφόρου ΣΚΟΛΕΜ 94/100
2. Πάμπος Χαραλάμπους ΣΚΟΚΕΡ 92/100
3. Στέλιος Λαυρεντίου ΣΚΟΛΕΜ 92/100
4. Λευτέρης Ελευθερίου ΣΚΟΛΕΜ 90/100
5. Ρένος Χαραλάμπους ΣΚΟΛΕΜ 90/100
6. Δημήτρης Αντωνίου ΣΚΟΛΕΜ 89/100

Γ’ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ
1. Γιάννος Θεοδώρου ΣΚΟΑΜ 93/100
2. Γιώργος Κουμή ΣΚΟΠΑΦ 92/100
3. Μιχάλης Μαυρής ΣΚΟΚΕΡ 91/100
4. Ματθαίος Αρμεύτης ΣΚΟΛΕΜ 91/100
5. Νίκος Χατζηαποστόλου ΣΚΟΛΕΥ 91/100
6. Γιώργος Κασενίδης ΣΚΟΛΑΡ 90/100

Δ’ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ
1. Κύπρος Κυπριανού ΣΚΟΛΕΥ 98/100
2. Χαράλαμπος Οικονόμου ΣΚΟΛΕΥ 96/100
3. Χαράλαμπος Μιχαήλ ΣΚΟΚΕΡ 94/100

ΣΙΝΙΟΡΣ
1. Κωστάκης Κωνσταντίνου ΣΚΟΛΑΡ 93/100
2. Γιώργος Κασενίδης ΣΚΟΛΑΡ 90/100
3. Αντώνης Αντωνίου ΣΚΟΛΕΜ 90/100

ΒΕΤΕΡΑΝΟΙ
1. Νίκος Πετρίδης ΣΚΟΛΕΜ 82/100
2. Πίτερ Ρέιμαν ΣΚΟΛΑΡ 54/100

ΕΦΗΒΟΙ
1. Στόεβ Καλογιάν ΣΚΟΛΕΜ 74/100
2. Κωνσταντίνος Περιστιάνης ΣΚΟΛΑΡ 48/100

ΤΑ ΠΙΟ ΔΗΜΟΦΙΛΗ

ΤΕΛΕΥΤΑΙΑ ΝΕΑ

ΤΕΛΕΥΤΑΙΑ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑΣ