Με τη διεξαγωγή του Β’ σκέλους του Παγκυπρίου Πρωταθλήματος Κανό-Καγιάκ (το περασμένο Σαββατοκύριακο), έληξε η σεζόν 2019, με πρωταθλητή τον Ναυτικό Όμιλο Λεμεσού.
Ακολούθησε στην τελική κατάταξη ο ΝΟ Αμμοχώστου, τρίτος αναδείχθηκε ο ΝΟ Λάρνακας, τέταρτος ο ΝΟ Κερύνειας και πέμπτος ο ΝΟ Πάφου.
Οι αγώνες διεξήχθησαν στον υδατοφράκτη Γερμασόγειας και τελούσαν υπό την αιγίδα του φίλαθλου και φίλου του αθλήματος, δημάρχου Γερμασόγειας, Κυριάκου Ξυδιά, τον οποίον η ΚΟ Κανό-Καγιάκ ευχαριστεί θερμά, όπως και τον διαχρονικό χορηγός της, την Εταιρεία ΟΠΑΠ Κύπρου Λτδ.
Ανά αγώνισμα διακρίθηκαν οι εξής:
ΑΓΩΝΙΣΜΑ C1 (ΚΑΝΟ)
1000 Μ. ΑΝΔΡΩΝ
- Ιωάννης Παπαϊακώβου (ΝΟΛΕ)
- Μιχάλης Κυριάκου (ΝΟΛΕ)
1.000Μ. ΕΦΗΒΩΝ
- Αλέξανδρος Πελεκάνος (ΝΟΛΕ)
- Ανδρέας Πελεκάνος (ΝΟΛΕ)
200Μ. ΑΝΔΡΩΝ
- Ιωάννης Παπαϊακώβου (ΝΟΛΕ)
- Μιχάλης Κυριάκου (ΝΟΛΕ)
200Μ. ΕΦΗΒΩΝ
- Γκάμπορ Μπόκορ Νάγκι (ΝΟΛΕ)
200Μ. ΕΦΗΒΩΝ (Β)
- Αλέξανδρος Πελεκάνος (ΝΟΛΕ)
- Ανδρέας Πελεκάνος (ΝΟΛΕ)
ΑΓΩΝΙΣΜΑ Κ1 (ΚΑΓΙΑΚ)
1.000 Μ. ΑΝΔΡΩΝ
- Σίμον Χριστοφή (ΝΟΛΕ)
- Ανδρέας Διαμαντής (ΝΟΚ)
- Στέφαν Κλεάνθους (ΝΟΑ)
200Μ. ΑΝΔΡΩΝ
- Στεφάν Κλεάνθους (ΝΟΑ)
- Ανδρέας Διαμαντής (ΝΟΚ)
- Αρτούρ Πολιακόφ (ΝΟΛΑ)
1.000 Μ. ΓΥΝΑΙΚΩΝ
- Χριστιάνα Παύλου (ΝΟΛΕ)
- Κυριακή Κωνσταντινίδου (ΝΟΚ)
- Ιουλία Παναγιώτου (ΝΟΠ)
200Μ. ΓΥΝΑΙΚΩΝ
- Χριστιάνα Παύλου (ΝΟΛΕ)
- Κυριακή Κωνσταντινίδου (ΝΟΚ)
- Παναγιώτα Σαουλέσκου (ΝΟΛΕ)
1.000 Μ. ΕΦΗΒΩΝ
- Ορέστης Αγαθαγγέλου (ΝΟΛΕ)
- Γκλεμπ Βινάρσκι (ΝΟΑ)
- Αλέξανδρος Αντωνίου (ΝΟΚ)
1.000Μ. ΕΦΗΒΩΝ (Β)
- Χρίστος Χριστοδούλου (ΝΟΑ)
- Ντάβιντ Μπόκορ Νάγκι (ΝΟΛΕ)
- Χρίστος Ντίλαν Χριστοδούλου (ΝΟΛΕ)
200Μ. ΕΦΗΒΩΝ
- Ορέστης Αγαθαγγέλου (ΝΟΛΕ)
- Γκλεμπ Βινάρσκι (ΝΟΑ)
- Νικόλας Ευφραιμίδης (ΝΟΚ)
200μ. ΕΦΗΒΩΝ (Β)
- Χρίστος Χριστοδούλου (ΝΟΑ)
- Ντάβιντ Μπόκορ Νάγκυ (ΝΟΛΕ)
- Ραφαήλ Νικολάου (ΝΟΛΑ)
1.000Μ. ΝΕΑΝΙΔΩΝ
- Σάββια Χατζηχαραλάμπους (ΝΟΛΑ)
- Ολίβια Δημητριάδου (ΝΟΚ)
- Δήμητρα Μελικίδου (ΝΟΚ)
1.000Μ. ΝΕΑΝΙΔΩΝ (Β)
- Τίνα Τσομπάνοβα (ΝΟΛΑ)
- Ρούμπι Βάκσι Μογκατάμ (ΝΟΛΑ)
- Μαρία Μελικίδου (ΝΟΚ)
200Μ. ΝΕΑΝΙΔΩΝ
- Σάββια Χατζηχαραλάμπους (ΝΟΛΑ)
- Δήμητρα Μελικίδου (ΝΟΚ)
- Ολίβια Δημητριάδου (ΝΟΚ)
200Μ. ΝΕΑΝΙΔΩΝ (Β)
- Τίνα Τσομπάνοβα (ΝΟΛΑ)
- Ρούμπι Βάκσι Μογκοτάμ (ΝΟΛΑ)
- Χρυστάλλα Μαραγκού (ΝΟΛΑ)
1.000 Μ. ΠΑΙΔΩΝ
- Χρίστος Χαραλάμπους (ΝΟΛΑ)
- Σάμι Αλμπιζρέχ (ΝΟΛΕ)
- Ντάνιελ Σιρότιν (ΝΟΑ)
200Μ. ΠΑΙΔΩΝ
- Χρίστος Χαραλάνπους (ΝΟΛΑ)
- Ευαγόρας Χατζηδημητρίου (ΝΟΑ)
- Ντάνιελ Σιρότιν (ΝΟΑ)
1.000Μ. ΚΟΡΑΣΙΔΩΝ
- Αναστασία Σάββα (ΝΟΛΕ)
- Βασιλική Κωνσταντίνου (ΝΟΛΑ)
- Λυδία Παναγή (ΝΟΛΕ)
200Μ. ΚΟΡΑΣΙΔΩΝ
- Αναστασία Σάββα (ΝΟΛΕ)
- Βασιλική Κωνσταντίνου (ΝΟΛΑ)
- Λυδία Παναγή (ΝΟΛΕ)