aekaelanorthosisapoelapollonarisdoksaehtnikosomonoiaolympiakospaeekpafosSuper LeaguePremier LeagueSerie ALaLigaEuro 2020

ΑΛΛΑ ΣΠΟΡΑΛΛΑ ΑΘΛΗΜΑΤΑΌλα τα αποτελέσματα του Cyprus Gran Fondo

Όλα τα αποτελέσματα του Cyprus Gran Fondo

Ο μεγαλύτερος αγώνας ποδηλασίας δρόμου που διεξήχθη ποτέ στην Κύπρο, ολοκληρώθηκε την Κυριακή (26/3) στην Επαρχία Πάφου. Το Cyprus Gran Fondo powered by Volkswagen ήταν ένας εκ των 19 γύρων του Παγκοσμίου Πρωταθλήματος Gran Fondo, της σπουδαιότερης σειράς αγώνων στον κόσμο, όσον αφορά σε ερασιτέχνες και ημιεπαγγελματίες ποδηλάτες.

Η συμμετοχή ήταν άκρως εντυπωσιακή, αφού έλαβαν μέρος 342 ποδηλάτες από 24 διαφορετικές χώρες και από τις πέντε ηπείρους του πλανήτη. Ο αγώνας διή, όπως Κούκλια, Νικόκλεια, Κάθικας και η Τσάδα.ρκησε τρεις μέρες και διεξήχθη σε διάφορες τοποθεσίες της Επαρχίας Πάφου

Οι αθλητές χωρίστηκαν σε δύο διαφορετικά γκρουπ, τους Experts – στους οποίους συμμετείχαν ημιεπαγγελματίες και πιο προχωρημένοι ποδηλάτες, και τους Sportive όπου μετείχαν οι ερασιτέχνες ποδηλάτες. Στο γκρουπ των Experts, οι αθλητές χωρίστηκαν σε εννιά διαφορετικές ηλικιακές κατηγορίες.

Οι ποδηλάτες οι οποίοι διαγωνίστηκαν στο γκρουπ Sportive κατατάχθηκαν σε δύο ηλικιακές κατηγορίες (19-39, 40+). Μεγάλος νικητής της κατηγορίας EXPERTS Ανδρών 19-34, ήταν ο Κύπριος Ανδρέας Μιλτιάδης, με συνολικό χρόνο 4:05:57. Οι Experts κάλυψαν 178.7 χρονομετρημένα χιλιόμετρα και οι Sportive 246.6χλμ.

EXPERTS (Άνδρες)
Ηλικιακή Κατηγορία 19-34
1. Αντρέας Μιλτιάδης   Κύπρος Elite Cycling Team 4:05:57
2. Matvei Zubov Ρωσία   Zubov Team 1 4:06:38
3. Aleksandr Bako Ρωσία CyclingPerm 4:07:47

EXPERTS (Γυναίκες)

Ηλικιακή Κατηγορία 19-34

  1. Galina Streltsova Ρωσία 4:37:55
  2. Guzel Akhmadullina Ρωσία 4:42:05
  3. Rebecca Johnson M. Βρετανία TVC Elite              4:54:04

EXPERTS (Άνδρες)

Ηλικιακή Κατηγορία 35-39

  1. Alexander Pettett Μάλτα Malta National Team      4:11:02
  2. James Misfud Μάλτα Malta National Team      4:11:54
  3. Dag Torp-Hansen Νορβηγία Team Kajekkas                  4:14:13

EXPERTS (Γυναίκες)

Ηλικακή Κατηγορία 35-39

  1. Michelle Vella Wood Μάλτα Malta National Team      4:51:13
  2. Johanna van Hattum Ντουμπάι Frankie’s Cycling Team  4:52:24
  3. Viktoria Bolshakova Ρωσία 5:07:36

EXPERTS (Άνδρες)

Ηλικακή Κατηγορία 40-44

  1. Jasper Carpaij Ντουμπάι Frankie’s Cycling Team  4:08:40
  2. Veselin Michev Βουλγαρία YANTRA-ISPOLIN 4:20:49
  3. Etienne Bonello Μάλτα Malta National Team 4:22:24

EXPERTS (Γυναίκες)

Ηλικιακή Κατηγορία 40-44

  1. Marie Claire Aquilina Μάλτα Malta National Team 4:48:19
  2. Ελένη Ταντή Κύπρος KmEaters 5:29:19

EXPERTS (Άνδρες)

Ηλικακή Κατηγορία 45-49

  1. Λούκας Καταπόδης Ελλάδα Ευ. Παλλικαρίδης 4:08:21
  2. Jamie Anderson Αυστραλία 4:12:36
  3. Stefan Schtzer Σουηδία Soghall CK Hammar 4:14:14

EXPERTS (Γυναίκες)

Ηλικακή Κατηγορία 45-49

  1. Louise BurrellM. Βρετανία Ποδηλατικός Όμιλος Πάφου 6:21:54

EXPERTS (Άνδρες)

Ηλικιακή Κατηγορία 50-54

  1. Michael Mullen Τσεχία 4:31:08
  2. Μιχάλης Στάθης Κύπρος Ευ. Παλλικαρίδης 4:35:31
  3. Πόλυς Γρηγοριάδης Κύπρος ΑΠΟΕΛ 4:35:38

EXPERTS (Γυναίκες)

Ηλικακή Κατηγορία 50-54

  1. Janine Lawler H.B Liphook Team 5:31:24
  2. Doris Waelzlein Γερμανία RC Herpersdorf  1919 6:04:50

EXPERTS (Άνδρες)

Ηλικακή Κατηγορία 55-59

  1. Jean Michel Thimister Βέλγιο CC HAWY 4:34:36
  2. Bartolweski Wojchiech Πολωνία Scout Poland 4:41:06
  3. Viacheslav Goryachev Ρωσία Masters of Russia 4:46:05

EXPERTS (Γυναίκες)

Ηλικιακή Κατηγορία 55-59

  1. Anita Serafini Ελβετία Hintermann Racing          5:20:24

EXPERTS (Άνδρες)

Ηλικιακή Κατηγορία 60-64

  1. Phil SixsmithM. Βρετανία 1000 Δέντρα Θεσσαλονίκη 4:39:04
  2. Herbert Hoerler Ελβετία RMV Bischofszell 4:46:42
  3. Ian Deakin H.B Mid Devon Cycling Club 4:57:51

EXPERTS (Άνδρες)

Ηλικακή Κατηγορία 65+

  1. Mike Dandy M. Βρετανία      TVC Elite 6:03:08
  2. Francis Hubens Βέλγιο CC HAWY 6:03:23

EXPERTS (Άνδρες)

Ηλικιακή Κατηγορία Juniors

  1. Aden Paterson Ντουμπάι Frankie’s Cycling Team  4:11:04
  2. Αλέξανδρος Ματσάγκος Κύπρος Ηράκλειτος 4:11:53
  3. Πέτρος Προκοπίδης Κύπρος KmEaters 4:24:29

EXPERTS (Γυναίκες)

Ηλικιακή Κατηγορία Juniors

  1. Νάταλι Δημοσθένους Κύπρος Ποδηλατικός Όμιλος Πάφου 5:40:43
  2. Ελένη Ανδρέου Κύπρος ΑΠΟΕΛ 5:42:23

SPORTIVE  (Άνδρες)

Ηλικιακή Κατηγορία 19-39

  1. Andrey Nosov Ρωσία 6:06:53
  2. Tobias Jones M. Βρετανία RAFCA 6:18:36
  3. Γιάννος Καδής Κύπρος AWOL 1 6:33:58

SPORTIVE (Γυναίκες)

Ηλικιακή Κατηγορία 19-34

  1. Polina Razbitskaya Ρωσία 7:03:25
  2. Karina Ligacheva Ρωσία Zubov Team 7:12:27
  3. Maria Shishkanova Ρωσία Zubov Team 7:37:36

SPORTIVE (Άνδρες)

Ηλικιακή Κατηγορία 40+

  1. Oleg Glinchak Ρωσία 6:41:47
  2. Andrey Chuzov Ρωσία 6:44:27
  3. Fadi Farah Λίβανος Lebanese Hawks 7:00:08

SPORTIVE (Γυναίκες)

Ηλικιακή Κατηγορία 40+

  1. Anna Ivanova Ρωσία 7:42:07
  2. Gil Sparrow M. Βρετανία Team Camilla     8:07:03
  3. Νέλλη Ζένιου Κύπρος 8:16:45

EXPERT (Άνδρες)

Κατάταξη Ομάδων

  1. Malta National Team Men Μάλτα
  2. Ευ. Παλλικαρίδης Κύπρος
  3. ELITE Κύπρος

EXPERT (Γυναίκες)

Κατάταξη Ομάδων

  1. Malta National Team Female Μάλτα
  2. Ποδηλατικός Όμιλος Πάφου Ladies Κύπρος

EXPERT (Μικτή)

Κατάταξη Ομάδων

  1. Frankie’s Cycling Team Ντουμπάι
  2. TVC EliteM. Βρετανία
  3. ΑΠΟΕΛ Κύπρος

ΤΑ ΠΙΟ ΔΗΜΟΦΙΛΗ

ΤΕΛΕΥΤΑΙΑ ΝΕΑ

ΤΕΛΕΥΤΑΙΑ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑΣ