ΑΛΛΑ ΣΠΟΡΑΛΛΑ ΑΘΛΗΜΑΤΑΟ Νεόφυτος Σιαλής κέρδισε το «Κύπελλο Λεμεσού»

Ο Νεόφυτος Σιαλής κέρδισε το «Κύπελλο Λεμεσού»

Ο διεθνής σκοπευτής της Σκοπευτικής Οργάνωσης Αμμοχώστου Νεόφυτος Σιαλής, ήταν ο μεγάλος νικητής στον πρωταθληματικό αγώνα κόμπακ για το «Κύπελλο Λεμεσού», με το πολύ καλό αποτέλεσμα 98/100!

Στην κατηγορία των βετεράνων κέρδισε ο Κωστάκης Κωνσταντίνου του Σκοπευτικού Ομίλου Λάρνακας με 86/100, ενώ ο Δημήτρης Λόρδος της ΣΚΟΑΜ πρώτευσε στην κατηγορία των σούπερ βετεράνων με 87/100. Ο αγώνας ήταν ο τρίτος του φετινού Παγκυπρίου Πρωταθλήματος Σκοποβολής ΟΠΑΠ κι έγινε στις εγκαταστάσεις του διεθνούς σκοπευτηρίου Λεμεσού, με αθλοθέτη την εταιρία Security Industry Specialists.

Λίγες μόνο μέρες πριν τη διοργάνωση του διεθνή αγώνα «Cyprus Compak Grand Prix», που θα φιλοξενηθεί στις εγκαταστάσεις του Ολυμπιακού σκοπευτηρίου Λευκωσίας το ερχόμενο Σαββατοκύριακο 1 και 2 Απριλίου, οι διεθνείς σκοπευτές μας είχαν την ευκαιρία να δοκιμάσουν τις αντοχές και να επιβεβαιώσουν την αγωνιστική τους ετοιμότητα, εν όψει της διεθνούς συνάντησης στο συγκεκριμένο αγώνισμα, ώστε να προετοιμαστούν ανάλογα.

Πίσω από το νικητή τερμάτισαν οι Άγγελος Αβραάμ της ΣΚΟΛΕΜ με 97/100 και οι αθλητές της ΣΚΟΛΕΥ Ηλίας Ηλία με 96/100 και Γιάννος Αντωνίου με 95/100, αποτέλεσμα που του χάρισε και την πρώτη θέση στη Δ’ κατηγορία (ανέντακτοι). Στη Β’ κατηγορία πρώτευσε ο Μάριος Αγαπίου της Σκοπευτικής Οργάνωσης Λεμεσού με 93/100 και στην Γ’ κατηγορία ο συναθλητής του Στέλιος Λαυρεντίου με 84/100.

Αναλυτικά, τα αποτελέσματα του αγώνα κόμπακ για το «Κύπελλο Λεμεσού» ήταν τα ακόλουθα: