ΑΛΛΑ ΣΠΟΡΑΛΛΑ ΑΘΛΗΜΑΤΑΟ Λεύκιος Μιλτιάδους πέτυχε το 2 στα 2!

Ο Λεύκιος Μιλτιάδους πέτυχε το 2 στα 2!

Με 93 επιτυχίες στους 100 δίσκους, ο διεθνής σκοπευτής της Σκοπευτικής Οργάνωσης Λεμεσού Λεύκιος Μιλτιάδους κέρδισε τον δεύτερο πρωταθληματικό αγώνα σπόρτιγκ και «ζευγάρωσε» τις νίκες του στο Παγκύπριο Πρωτάθλημα Σκοποβολής ΟΠΑΠ 2020.

Ο αγώνας ήταν για το «Κύπελλο Λάρνακας» κι έγινε στις εγκαταστάσεις σπόρτιγκ του Ολυμπιακού σκοπευτηρίου Λάρνακας, την περασμένη Κυριακή 23 Φεβρουαρίου, με τη συμμετοχή πάνω από 160 σκοπευτών απ’ όλες τις σκοπευτικές οργανώσεις.

Πίσω από τον νικητή, τερμάτισε ο συναθλητής του στη ΣΚΟΛΕΜ Άγγελος Αβραάμ με 92/100, ενώ τρίτος κατετάγη ο διεθνής σκοπευτής του ΣΚΟΠΑΦ Ροδοσθένης Ροδοσθένους με 91/100.

Στη Β’ κατηγορία πρώτευσε ο Κωνσταντίνος Αριστοφάνους της ΣΚΟΛΑΡ με 83/100, ενώ στην Γ’ κατηγορία κέρδισε ο Χαράλαμπος Ρωτός της ΣΚΟΛΕΥ με 85/100 και στην Δ’ κατηγορία ο Ντίνος Κωνσταντίνου του ΣΚΟΠΑΦ με 88/100.

Στην κατηγορία των σίνιορς πρώτευσε ο Αντώνης Αντωνίου της ΣΚΟΛΕΜ με 86/100, στους βετεράνους πρώτος κατετάγη ο Ευάγγελος Καραβόλιας της ΣΚΟΛΕΥ με 70/100 και στους έφηβους ο ναερός Σαλίχ Κιράνογλου επίσης της ΣΚΟΛΕΥ με 53/100.